Eiro ieviešanu varēja un vajadzēja izdarīt strauji. Ja tas nav noticis, tad tagad to nedrīkst izvirzīt kā pašmērķi, uzskata ekonomistu Apvienības 2010 prezidents Ojārs Kehris. Daudz svarīgāks uzdevums ir iedzīvotāju labklājība, sabalansēta un ilgstspējīga valsts attīstība.
Ekonomikas uzlabošanos Ekonomistu apvienība paredz nākamā gada sākumā, kad iestāsies kaut cik pamanāmi uzlabojumi, ko raksturotu ieliktie pamati fiskālajai disciplīnai un nepieciešamajām reformām. «Tad Latvijai būtu jānāk klajā ar eiro ieviešanas programmu, pretējā gadījumā mums būs daudz grūtāk atgūt savu konkurētspēju ne vien Eiropā, bet arī Baltijā» - uzskata konferences viesis, SEB bankas galvenais ekonomists Andris Vilks. «Ekonomiskie rādītāji liecina, ka eiro ieviešana Igaunijā varētu notikt jau 2011. - 2012 gadā, savukārt Latvijā – ne ātrāk kā 2014. gadā.»
Viens no nedaudzajiem instrumentiem šādā situācija ir elastīga un aktīva monetārā politika, kas Latvijā šobrīd tiek realizēta tikai atsevišķu elementu līmenī. Līdzīgu viedokli pauda arī ekonomikas doktors Uldis Osis, kurš ieteica paplašināt lata svārstību koridoru attiecībā pret Eiropas valūtu līdz 15%. «Lata fiksētā likme rada problēmas ne tikai eksportētājiem, bet arī iekšējam tirgum – Latvijas ražotāji šā iemesla dēļ nespēj konkurēt ar importa produktiem.»
Ekonomistu Apvienības 2010 prezidents Ojārs Kehris uzskata, ka eiro ieviešanu varēja un vajadzēja izdarīt strauji. Ja tas nav noticis, tad tagad to nedrīkst izvirzīt kā pašmērķi. Daudz svarīgāks uzdevums ir iedzīvotāju labklājība, sabalansēta un ilgstspējīga valsts attīstība. Makroekonomiskos skaitļos tas izpaužas kā IKP pieaugums 4 - 6% gadā, ja inflācija turās 2 līdz 3% robežās. Tas būtu valdības un Latvijas Bankas uzdevums uzturēt minēto rādītāju stabilitāti ar fiskālās politikas metodēm, bet, ja ar to nepietiek, jāpielieto elastīga monetārā politika.
Apvienības biedri precizēja arī iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozi 2009. gadam, veicot izmaiņas no -7% uz - 18,5%, bet 2010. gadā prognozējot -4,2 % robežās.
2009. gada rādītāju ietekmē augošais bezdarba līmenis valstī, algu samazinājums, lielais kredītu slogs un sekojoši - patēriņa kritums. Arī 2010. gadā iekšējais patēriņš turpinās kristies - cilvēki vairāk sākuši uzkrāt, tomēr kredītu restrukturizācijas rezultātā, uzkrājumus nāksies tērēt. 2010. gadā eksports palielināsies, ekonomiku stimulēs transporta pakalpojumi. Pēc 2 gadu krīzēs, Latvijas ekonomika daļēji sāks atveseļoties pati no sevis, jo stabilizēsies ārējie tirgi. Nodokļu ieņēmumi jau pašlaik ir stabilizējušies. Nav būtisku faktoru, lai IKP kristos vēl zemāk.