«Mums ekonomiskā un sociālā situācija ir daudz sliktāka nekā Grieķijā. Ja Grieķijā runā par Māršala plānu, kas nepieciešams ekonomikas zaudējumu kompensācijai no taupības režīma, tad Latvijā tas būtu jādara divkārt vairāk,» ir pārliecināta ekonomiste Raita Karnīte.
Viņa intervijā Dienai uzsver, ka Latvijā nekādi nopietni ekonomikas stimulācijas pasākumi neesot veikti. R.Karnīte arī norāda, ka Latvijai noteikti būtu jāmaina politika, tādā veidā, ka jāstimulē ekonomika.
Runājot par iekšzemes kopprodukta pieaugumu otrajā ceturksnī, R.Karnīte atzīmē: «Tas, protams, uzmundrina. Šie skaitļi ir auguši uz eksporta pasūtījuma rēķina. Tas, kas būs nākotnē, ir atkarīgs no tā, vai būs šie pasūtījumi. Ja šos rādītājus paanalizē dziļāk, tie tomēr neliecina par lielu ekonomikas spēku. Šie rādītāji ir labi, ja salīdzina ar briesmīgo lejupslīdi. Bet īstā tautsaimniecības bāze vēl ir jābūvē. Es neesmu vienīgā, kas to atzīst. To atzīst arī bankas. Ne velti nav kreditēšanas projektu, jo nav jau pašu projektu - ir sīki uzņēmumi, kas dzīvo uz nedrošu ārējo pasūtījumu bāzes.»
Uz jautājumu, vai Latvijai būtu jāmaina līdzšinējā finanšu un budžeta politika, ekonomiste atzīst, ka viss līdz šim darītais bijis nepieciešams. Tomēr citu valstu analītiķi novērtējot arī tās negatīvās sekas uz ekonomiku, ko izraisa patēriņa samazināšanās, jo patēriņš dzen ekonomiku. Viņa piebilst, ka patlaban Grieķijā jau runā par Māršala plāna nepieciešamību, lai novērstu taupības pasākumu radīto kaitējumu ekonomikai.
Intervijā viņa arī min, ka neredz nekādu pamatu, lai 2008.gada vēsture neatkārtotos. Ja ES valstīs sāksies lielie taupības pasākumi - un tie neizbēgami sāksies -, Latvijas galvenajos eksporta tirgos pasūtījumi diemžēl kritīsies, jo kritīsies pirktspēja. Tas noteikti skars Latviju, piebilst R.Karnīte.