Latvijai jāseko līdzi notikumu attīstībai eirozonā un jābūt pragmatiskai ieviešot eiro, uzskata Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete. Raidījumā Dienas rīts viņa norādīja, ka pēdējās ziņas no Spānijas ir satraucošas un jāskatās kā attīstīsies situācija.
Tomēr S. Kalniete arī uzsvēra, ka viņai grūti ticēt, ka viena no pasaules lielākajām valūtām varētu sabrukt. «Lielas eiro rezerves ir Ķīnā un ASV. Šī ir valūta, kas svarīga ne tikai Eiropai,» sacīja Eiroparlamenta deputāte.
Komentējot pēdējo Eiropas Centrālās bankas (ECB) konverģences ziņojumu, kurā norādīts uz to, ka Latvija nav izpildījusi budžeta deficīta kritēriju un prasības attiecībā uz centrālās bankas neatkarību un juridisku integrāciju Eiro sistēmā, kā arī inflācijas kritēriju, S. Kalniete pieļāva, ka, iespējams, tā ir dubulta stratēģija – iezīmēt argumentus, kurus izmantot, ja lēmums par Latvijas iestāšanos eirozonā būs negatīvs.
Tomēr Eiroparlamenta deputāte atgādināja – kad Igaunija tika uzņemta eirozonā, tas arī neesot noticis ar aplausiem. S. Kalniete akcentēja, ka līdz Latvijas pievienošanās eirozonai ir palicis vēl gads un «daudz kas būs atkarīgs no tā, cik vienoti mēs strādāsim».
Db.lv jau vēstīja, ka neviena no astoņām valstīm, kas tika apskatītas ECB ziņojumā un vēlas pievienoties eirzonai, vēl nevar izpildīt visus noteiktos kritērijus. Konverģences ziņojumā gan minēts, ka tikai Latvija patlaban ir uz pareizā ceļa, lai pievienotos eiro reģionam.
Tāpat vēstīts, ka iepriekš izplatījās baumas par Spānijas vēršanos pie Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), lai lūgtu finansiālu palīdzību. Pati Madride šādas baumas noliegusi. Tikmēr spāņi sākuši pārvietot savus līdzekļus uz ārvalstīm. Spānijas Centrālās bankas dati liecina, ka šā gada martā no valsts aizplūduši līdzekļi kopumā 66,2 miljardu eiro apmērā, kas ir lielākais apjoms ārpus valsts pārvietoto līdzekļu apjoms kopš 1990. gada, kad šādu informāciju sāka apkopot.