Uz laiku atlikta Valsts kontroles veiktās revīzijas rezultātu publiskošana, jo Jūrmalas pilsētas dome Valsts kontroles padomei iesniegusi sūdzību.
Sūdzība iesniegta saistībā ar lēmumu par revīzijas ziņojuma apstiprināšanu. Tāpēc informācija par revīziju Jūrmalas pašvaldībā tiks publiskota pēc sūdzības izskatīšanas Valsts kontroles padomes sēdē, DB informēja Valsts kontroles pārstāve Egita Diure. DB jau rakstīja, ka revīzijas rezultātus Valsts kontrole bija plānojusi publiskot 10.februārī. Kā arī saistībā ar veiktajām pārbaudēm Jūrmalas pašvaldībā, Valsts kontrole plānoja nosūtīt vēstuli arī Ģenerālprokuratūrai.
Tomēr jau janvārī aģentūras LETA rīcībā bija nonākusi informācija, kas liecināja, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldība, iespējams, nelietderīgi izlietojusi pašvaldības un kapitālsabiedrību līdzekļus vismaz 1,21 milj. Ls apmērā.
Savukārt Jūrmalas kapitālsabiedrību pakalpojumu saņēmēji pārmaksājuši vismaz 402,08 tūkst. Ls. Valsts kontrole arī secinājusi, ka pašvaldība nelietderīgi rīkojusies ar kapitālsabiedrību peļņu 1,81 milj. Ls apmērā, jo lēmumus par tās izlietojumu ir pieņēmusi bez iepriekšējā izvērtējuma un atbilstoša pamatojuma.
Toreiz Valsts kontroliere Inguna Sudraba izskanējušo informāciju nekomentēja, vien norādīja, ka informācijas sniedzēji, nododot rakstā minētās ziņas atklātībai, ir rīkojušies pretlikumīgi. Valsts kontrole mudināja domāt, ka informācijas noplūde notikusi Jūrmalas pašvaldībā, kurai Valsts kontrole revīzijas ziņojuma projektu nosūtīja pērn, 2011.gada 14.decembrī.
Revīzijā Jūrmalā secināts, ka pašvaldība atsevišķiem pirms pilnvarojuma termiņa beigām atlaistajiem valdes locekļiem izmaksājusi kompensācijas vismaz 85,98 tūkst. Ls apmērā, noteikusi atlīdzību valdes priekšsēdētājiem neatbilstoši normatīvo aktu prasībām - vismaz 17,02 tūkst. Ls apmērā, kā arī pretēji aizliegumam kapitālsabiedrību valdes locekļiem tikušas piešķirtas prēmijas 16,02 tūkst. Ls apmērā.
Tāpat pārraugāmās kapitālsabiedrības, iegādājoties preces un pakalpojumus, nelietderīgi izlietojušas līdzekļus vismaz 90,15 tūkst. Ls apmērā, kā arī pieļāvušas dienesta automašīnu izmantošanu privātajām vajadzībām, radot nepamatotas izmaksas vismaz 1,37 tūkst. Ls apmērā, atklājuši revidenti.
Secināts, ka pašvaldība nav veikusi kapitālsabiedrību finanšu un saimnieciskās darbības analīzi, nav vērtējusi uzņēmumu darbības plānus un kapitālsabiedrību valdes locekļu darba kvalitāti. Tāpat nav bijusi izstrādāta kārtība valdes locekļu iecelšanai un vairākkārt bez pamata mainīti kapitāla daļu turētāju pārstāvji un valdes locekļi - kopumā deviņi valdes priekšsēdētāji un 58 valdes locekļi.
Ar valdes locekļiem arī netiekot slēgti tādi darba līgumi, kuros būtu noteikti konkrēti veicamie uzdevumi un sasniedzamie mērķi. Savukārt pretēji normatīvajos aktos noteiktajam Jūrmalas pašvaldība kapitāla daļu turētāja pārstāvja atalgojumu no kapitālsabiedrības līdzekļiem noteikusi 11,38 tūkst. Ls apmērā.
Valsts kontrole arī atklājusi, ka SIA Jūrmalas attīstības projekti pamatkapitālā nelietderīgi ir ieguldīti 768,11 tūkst. Ls no pašvaldības līdzekļiem. Pašvaldība arī nepamatoti piešķīrusi daļu no kapitālsabiedrībām piešķirtajām dotācijām kopsummā 3,6 milj. Ls.Revīzija pašvaldībā veikta par laika posmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2011.gada 30 aprīlim.