Neskatoties uz likumā par valsts budžetu 2009. gadam noteikto aizliegumu pašvaldībām uzņemties ilgtermiņa saistības, Jūrmalas dome uzņēmusies ilgtermiņa saistības 2.1 miljonu latu apmērā. Ģenerālprokuratūra uzsākusi kriminālprocesu par pašvaldības rīcību.
Neskatoties uz to, ka gan Finanšu ministrija, gan Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija Jūrmalas domei aizliegumus ir izskaidrojušas, pašvaldība tomēr pieņēmusi lēmumu par daudzdzīvokļu mājas būvniecību Līču ielā 2 un atbalstījusi līguma slēgšanu ar konkursa uzvarētāju būvfirmu SIA RE&RE, kā darījuma starpnieku izmantojot pašvaldības SIA Jūrmalas attīstības projekti. Līgums noslēgts, un dome uzņēmusies ilgtermiņa saistības 2.1 miljonu latu apmērā.
Savā paskaidrojumā Finanšu ministrijai Jūrmalas domes priekšsēdētājs paredzamajai būvniecībai tērējamos līdzekļus novērtējis kā niecīgus pašvaldības budžetam, kā arī apstrīdējis likuma daļas tiesiskumu un paudis atziņu, ka likumā noteiktais aizliegums attiecas tikai uz tādām ilgtermiņa saistībām, kuru izpildes nodrošināšanai pašvaldībai būtu nepieciešams ņemt kredītu.
Prokurors Agnis Pormalis uzskata, ka ir pietiekams pamats pieļaut iespēju, ka likuma aizliegumu uzņemties ilgtermiņa saistības domes amatpersonas ir apzinājušās, jo vēl īsi pirms līguma noslēgšanas domes priekšsēdētājs sniedzis informāciju presei par finanšu līdzekļu trūkumu atsevišķu ielu rekonstrukcijai Jūrmalā, kā arī izteicies par nepieciešamību atlikt daudzu objektu celtniecību, kuriem jau sagatavoti projekti, jo tiem trūkstot finansējuma, bet valdība esot aizliegusi pašvaldībām uzņemties ilgtermiņa saistības.
Tādējādi, pēc prokurora domām, Jūrmalas pašvaldības amatpersonu darbībā, uzņemoties ar likumu aizliegtas saistības, kas saistītas ar paredzamu prettiesisku rīcību ar pašvaldības budžeta līdzekļiem, kā arī iespējamu finansējuma samazināšanu pašvaldības tiešo pienākumu veikšanai, ir saskatāmas noziedzīgu nodarījumu pazīmes.
Krimināllieta pirmstiesas kriminālprocesa virzīšanai nosūtīta Rīgas reģiona policijas pārvaldei.