Jūrmalas pilsētas dome noslēgusi līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā ar personu apvienību SIA Jūrmalas namsaimnieks un UAB VSA Vilnius, informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Leite.
Personu apvienība nodrošinās pakalpojumus no šī gada 16. janvāra līdz gada beigām. Tā piedāvājusi zemāko cenu sarunu procedūrā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ārkārtas situācijā Jūrmalas pilsētā.
Pagaidu atkritumu apsaimniekošanas tarifs pilsētā līdz gada beigām ir 6,75 eiro apmērā par kubikmetru (neieskaitot PVN). Vienlaikus domē jau ir uzsākts darbs arī pie jauna iepirkuma gatavošanas, lai nodrošinātu saimnieciski izdevīgāko atkritumu apsaimniekotāju ilgtermiņā Jūrmalas pilsētā, sākot no 2016.gada.
Pašvaldībā skaidro, ka ārkārtas situācijā pašvaldība arī pieņēmusi stratēģisku lēmumu mainīt atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Jūrmalā – pāreju uz pakalpojuma ņēmēja vai pašvaldības īpašumā esošiem konteineriem. Jūrmalas pilsētā atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešami aptuveni 10 tūkstoši atkritumu konteineri, un šādu daudzumu ārkārtas situācijā īsā laika periodā uzņēmējiem ir grūti nodrošināt, un tas arī sadārdzina pakalpojuma izmaksas.
«Jaunā atkritumu apsaimniekošanas sistēma nākamgad nodrošinās visizdevīgāko pakalpojuma maksu, jo tā paplašinās pretendentu loku iepirkumam atkritumu apsaimniekotāja izvēlei ilgtermiņā,» skaidro Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants.
Saskaņā ar jauno sistēmu pakalpojumu ņēmēji varēs izvēlēties, vai konteinerus iegādāties, izpirkt vai lietot par noteiktu maksu mēnesī. Piemēram, visizplatītākā tilpuma (240 l) konteinera lietošanas maksa būs 0,25–0,50 eiro mēnesī atkarībā no tā nolietojuma. Tiem pakalpojumu ņēmējiem, kuru īpašumā jau ir atkritumu konteiners, maksa par konteinera lietošanu nebūs jāmaksā.
Visiem Jūrmalas nekustamā īpašuma īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem vai namu apsaimniekotājiem pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 2015.gada 16.februārim, ir jāpārslēdz līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, lai nodrošinātu jaunu konteineru uzstādīšanu un nepārtrauktu atkritumu izvešanu. Informatīvajai vēstulei pievienotais līgums jāaizpilda, jāparaksta un pa pastu vai klātienē jānogādā SIA Jūrmalas namsaimnieks birojā vai Klientu apkalpošanas centros. Līgumi tiks pieņemti arī Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centros.
Jau ziņots iepriekš, ka SIA Eco Baltia vide paziņojusi par atkritumu apsaimniekošanas pārtraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, ja netiks apstiprināts 2014.gada 29.decembrī iesniegtais ievērojami paaugstināts tarifs 7,97 eiro apmērā.