Japāna aicinājusi Lielbritāniju nespert soļus, kas veicinātu britu izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), brīdinot, ka tādā gadījumā Apvienotā Karaliste varētu zaudēt vairāk nekā 100 tūkstošus darbavietu.
Japānas valdība izstrādājusi ziņojumu, kurā aplēsts, ka Lielbritānijā investējuši 1,3 tūkstoši Japānas kompāniju, tādējādi radot vairāk nekā 130 tūkstošus darbavietu. «Šis fakts apliecina, ka Lielbritāniju, kā vārtus uz Eiropu, izmantojuši Japānas investori,» ziņojumā teikto citē Euobserver. Japānas investori cerot, ka Lielbritānija turpinās spēlēt svarīgu lomu Eiropas Savienībā, pretējā gadījumā apdraudētas to radītās darbavietas.
Gadījumā, ja Lielbritānija pametīs Eiropas vienoto tirgu, valstīm, kuras investē Apvienotajā Karalistē un eksportē uz ES, nāksies rēķināties ar tarifiem, kas nav iepriecinoša ziņa uzņēmējiem, norāda Japāna.
Bažas par Lielbritānijas nolūku mainīt attiecības ar Eiropas Savienību, kā arī rīkot referendumu par dalību blokā, izteikusi arī ASV. Gada sākumā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija norādījusi, ka ASV nepieciešams, lai Londonai ES saglabātos spēcīga ietekme.
Savukārt aizvadītajā nedēļā Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs atzina, ka aiziešana no ES aizbiedētu investorus un apdraudētu Apvienotās Karalistes lomu pasaulē.
Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā gadā Lielbritānijas valdība uzsāka Eiropas Savienības (ES) likumdošanas un tās ietekmes auditu. Paredzēts, ka audits noslēgsies 2014. gadā. Šāds ES pārskats būšot noderīgs, lai padziļinātu izpratni par Lielbritānijas attiecībām ar ES un to, kādā veidā tās laika gaitā ir attīstījušas.
Paredzēts, ka referendums par Lielbritānijas dalību ES tiks sarīkots pēc 2015. gadā notiekošajām parlamenta vēlēšanām, bet ne vēlāk kā līdz 2017. gadam. Par postošām sekām, kuras uz Lielbritānijas ekonomiku atstātu izstāšanās no Eiropas Savienības, brīdinājušas vairākas valstis.