Pēc katastrofas Fukušimas AES visā pasaulē ir pieaugušas bažas par kodolenerģijas drošu izmantošanu, tas var ievērojami palielināt pieprasījumu pēc videi draudzīgas un drošas enerģijas, raksta Bloomberg.
Tādi saules enerģijas ieguves iekārtu ražotāji kā Panasonic Corp. un Sharp Corp., pateicoties pieaugošajam pieprasījumam, nākamajos desmit gados varēs nopelnīt virs 100 miljardiem ASV dolāru.
Pērn jūnijā Japāna paziņoja par plāniem līdz 2020. gadam uzcelt deviņus kodolreaktorus, tomēr pēc Fukušimas katastrofas Japānas premjers ir norādījis, ka valsts pārskatīs šos plānus. Tas nozīmē, ka Japāna pastiprinās centienus ieviest alternatīvu enerģijas avotu izmantošanu, uzskata Japānas analītiķi. Saules enerģija varētu būt labākais risinājums, jo vēja vai termoelektrostaciju celtniecības vietas ir ierobežotas.
«Interese par saules enerģiju, kā arī citiem alternatīviem enerģijas ieguves avotiem, visticamāk, turpinās pieaugt. Lai gan tie uzreiz neaizstās kodolenerģiju, alternatīvā enerģija papildinās esošās kodolspēkstacijas,» skaidro Panasonic pārstāvji.
ASV, kuras ir pasaules lielākās kodolenerģijas lietotājas, ir uzsākušas deviņdesmit dienu ilgu kodoldrošības pārskatu. Vācija ir apturējusi septiņu novecojušo reaktoru darbību, lai tos pārbaudītu. Moratoriju kodolenerģijas attīstībai ir ieviesusi arī Itālija. Ķīna ir paziņojusi, ka pārskatīs savus plānus par kodolenerģijas attīstību un būvēs vairāk saules enerģijas ieguves parku, norāda Bloomberg.