Francijas un Vācijas līderu aicinājums ieviest finanšu transakciju nodokli ir saņēmis Īrijas atzinību, kura uzsvērusi, ka uzstās, lai nodoklis tiktu ieviests ne vien eirozonā, bet arī visā Eiropas Savienībā (ES).
«Mēs nevaram pieļaut situāciju, kad transakciju nodoklis ir Dublinā, bet nav Londonā,» uzsvēra Īrijas finanšu ministrs Mišels Nonans. Īrijas paziņojums seko pēc tam, kad Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Vācijas kanclere Angela Merkele pavēstīja, ka aicinās izveidot «eirozonas valstu ekonomikas valdību» un ieviest transakciju nodokli.
Tomēr arī Īrijas finanšu ministrs bija spiests atzīt, ka šāds jaunieviesums saskarsies ar nopietnu Eiropas valstu vadītāju kritiku. Db.lv jau vēstīja, ka jūnija beigās ar līdzīgu ieteikumu nāca klajā Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozo. Prezidenta plānus toreiz plaši kritizēja Lielbritānija.
Īrija arī ir apņēmusies šoruden ieviest jaunu likumdošanu, kas noteiks aizņemšanās griestus nākotnes budžetiem. Tas bija viens no priekšnoteikumiem, lai valsts saņemtu Starptautiskā Valūtas fonda un ES finanšu palīdzību.
Runājot par Vācijas un Francijas ieteikumu finanšu krīzes nomocītajām valstīm konstitūcijās noteikt sabalansēta budžeta nepieciešamību, finanšu ministrs uzsvēra, ka tas nekādā gadījumā neietekmēs Īrijas suverenitāti pār savām finansēm.
Īrija ir nozīmīgs Eiropas finanšu administrēšanas centrs un nozares attīstības veicināšana ir galvenā valdības prioritāte, kas cenšas atjaunot Dublinas kā finanšu centra reputāciju pēc postošās banku krīzes, norāda Reuters.