Indijas policija atbrīvojusi bērnus, kas valsts galvaspilsētā Deli tika nodarbināti vergu darbā un bija spiesti izgatavot Ziemassvētku rotājumus, kuri tālāk pārdoti ASV un Eiropas valstīs.
Policija, kopā ar organizācijas Global March for Children aģentiem kādā ēkā Deli atklāja ražotni, kurā bija ieslodzīti 14 bērni, no kuriem dažiem bija tikai astoņi gadi. Bērni dzīvoja nelielās divus metrus platās un 1,8 metrus garās istabiņās. Ieslodzītajiem bērniem tika likts strādāt 19 stundas dienā, lai izgatavotu Ziemassvētku rotājumus. Bērni nav saņēmuši arī pietiekoši daudz ēdiena.
Indijas varasiestādes patlaban cenšas apzināt atbrīvoto bērnu tuviniekus. Nereti nabadzīgie Indijas kļūst par upuriem krāpniekiem, kas nomaļos valsts ciematos pierunā iedzīvotājus nodot to rīcībā savus bērnus, solot tiem nodrošinātu dzīvi un «vieglu darbu», kas ļaus tiem finansiāli atbalstīt savas ģimenes. Tomēr parasti ģimene nekad neuzzina savu bērnu likteni.
Bērnu tiesību aizsardzības organizācijas Global March pārstāvis Prijanke Ribu (Priyanke Ribhu) norāda, ka ar bērnu darbu tapušās preces parasti tiek pārdotas izmantojot sarežģītu izplatīšanas ķēdi un tās tik pat kā nav iespējams atpazīt.
Tomēr pircējiem vajadzētu uzmanīties, ja tie pamana produktus, kur nav uzrādīta izcelsmes valsts un tie tiek pārdoti kā roku darbs, bet par ārkārtīgi zemu cenu.
Precīzu skaitu nodarbināto bērnu Indijā uzzināt ir sarežģīti. Pirms vairāk nekā desmit gadiem tautas skaitīšanā tika secināts, ka Indijā nodarbināti ir 12,6 miljoni bērnu vecumā no pieciem līdz 14 gadiem. Savukārt 2009. gada pētījumā, Indijas Statistikas ministrija secinājusi, ka strādājošu bērnu valstī ir ap pieciem miljoniem, bet ANO uzskata, ka Indijā strādāt spiesti 28 miljoni bērnu, kas jaunāki par 14 gadiem.
Saskaņā ar likumprojektu par bērnu noarbināšanu draudēs trīs gadus ilgs cietumsods un 900 ASV dolāru liela soda nauda.
Indijā ir arī liela pretestība šādam likumprojektam. Tā kritiķi norāda, ka nereti nabadzīgajām ģimenēm tas ir vienīgais ienākumu avots.