Latvijas jaunās tehnoloģiju un dizaina kompānijas Froont, Berta.me, HungryLab un Sellfy apvienojušas spēkus, izveidojot kopā strādāšanas un tikšanās vietu programmētājiem un dizaineriem The Mill.
Vēl pirms oficiālās The Mill telpu atklāšanas dienas 20. jūnijā Db.lv piedāvā saviem lasītājiem ielūkoties nesen izveidotajā koprades telpā.
«TechHub Riga, Startup Latvia un Innovation Cafe vairāk paredzēts tieši tehnoloģiju start-up komandām. Mūsu mērķis ir apvienot dizainerus ar programmētājiem un parādīt dizaineriem, ka start-up vide ir interesanta un tajā ir daudz iespēju,» The Mill konceptu skaidroja viena no koprades telpas izveidotājām Anna Andersone. Viņa uzskata, ka Latvijā dizaineri bieži redz savu vietu tikai pakalpojumu uzņēmumos un A. Andersone un viņas komanda to vēlas mainīt. The Mill dibinātāji ir A. Andersone un dizaineri Sandijs Ruļuks un Māris Daģis.
Iepriekš uzņēmumi darbojās organizācijas TechHub Riga telpās. «Mūsu komandas bija izaugušas no TechHub Riga koncepta un meklējām sev jaunu biroju,» stāsta uzņēmuma Froont līdzdibinātāja Anna Andersone. The Mill negrasās pārraut saiti ar TechHub Riga – TechHub ikmēneša tikšanās pasākumi pašlaik tiek rīkoti The Mill. A. Andersone norāda, ka arī nākotnē vēlas ar TechHub veidot ciešas saites.
«Patiesība bija tāda, ka telpas, kuras varējām atļauties, nebija gana kvalitatīvas, bet tās, kuras patika, nebija finansiāli pievilcīgas. Uzgājām šīs fantastiskās telpas pašā Rīgas centrā, kuras ir lieliski piemērotas dizaineriem un patīkamas darbam. Ticam arī, ka telpās ar plašumu un augstiem griestiem domu lidojums ir pavisam citādāks. Tomēr šīs telpas mūsu komandai bija pārāk lielas, tāpēc apvienojāmies ar Sellfy komandu, kuri bija tieši tādā pašā situācijā, un nolēmām veidot dizaineru un programmētāju koprades telpu,» A. Andersone Db.lv stāstīja par The Mill tapšanas gaitu.
Koprades telpas The Mill, kas atrodas Brīvības un Dzirnavu ielas stūrī, kopējā platība ir 260 kvadrātmetri. Aptuveni ceturtā daļa no telpām paredzēta pasākumiem – lekcijām, prezentācijām, meet-up (tikšanās) pasākumiem, bet pārējās ir koprades darba telpas, tikšanās un virtuves telpas. A. Andersone uzsver, ka telpu iekārtošanā vēl ir daudz darāmā - jāiekārto sapulču telpa, Skype zvanu krēsli un ir vēl arī citas ieceres.
Līdz šim The Mill jau ir notikuši vairāki pasākumi, piemēram, Arctic Startup pasākums, kuru apmeklēja aptuveni 150 cilvēki. Tāpat notikuši vairāki ar dizainu saistīti pasākumi, The Mill piedalījās «radi!2014» nedēļā, koprades telpā notika Alises Rostornas (Alice Rawsthorn) (Lielbritānija) lekcija sadarbībā ar Fold.lv British Council, kā arī Self Publish Riga fotogrāmatu izstāde.
Jautāta par to, cik izmaksāja šādas koprades telpas izveide, A. Andersone norāda – «centāmies visu darīt maksimāli piezemētā budžetā, bet arī, izmantojot šo pieeju, ieguldījums ir dažu desmitu tūkstošu eiro apmērā». «Augstie un skaistie griesti ir milzīgs iedvesmas avots, bet līdz ar to, piemēram, sienu apjoms, kas jānokrāso arī ir plašs. Izbūvējām veselu nelielu ēciņu telpā, kur ievietot ērtas labierīcības un otrajā stāvā atpūtas zonu,» stāsta viena no The Mill izveidotājām.
Pašlaik The Mill strādā divdesmit cilvēki. A, Andersone cer, ka The Mill pievienosies arī citi tehnoloģiju un dizaina nozares pārstāvji. Koprades telpu vada dizaina studija HungryLab.
Vaicāta, vai pēdējā laikā, sarodoties arvien vairāk start-up uzņēmumiem, šajā salīdzinoši jaunajā sfērā parādās sīvāka konkurence savā starpā, A. Andersone atzīst – tā ir. « Konkurence, protams, parādās, bet tā vienmēr ir veselīga zīme. Domāju, ka tas norāda arī uz industrijas strauju izaugsmi un potenciālu.»
Noteikta darba vieta koprades telpā maksā 130 eiro mēnesī, bet tā dēvētā «drop-in» vieta, kad biedrs var nākt strādāt laikā no deviņiem līdz sešiem un sēdēt brīvi pieejamā vietā, maksā 80 eiro mēnesī.