Liepājas ekonomika patlaban nepiedzīvo labākos laikus, jo krīzes nāk viena pēc otras, turklāt atšķirīgas, intervijā Rietumu radio sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).
«Viena situācija ir KVV Liepājas metalurgā, bet pavisam cita situācija ir zivju pārstrādes nozarē,» sacīja Sesks, norādot, ka zivju pārstrādes nozares problēmas ir jārisina starpvaldību un arī Valsts prezidenta līmenī - kā Latvijas ražotājiem «atvērt durvis» uz dažādiem eksporta tirgiem. «Šai nozarei tas ir izdzīvošanas jautājums,» sacīja Sesks.
Atbildot uz zivju pārstrādes uzņēmumu virzienā izteikto kritiku par nespēju 25 gadu laikā pakāpeniski mazināt Krievijas ietekmi un līdzvērtīgi sadalīt savus eksporta tirgus, Sesks sacīja: «Viegli kritizēt, grūti izdarīt.»
Kopumā pilsētas ekonomikā gan vērojama aktivitāte, jo Nodarbinātības valsts aģentūras statistika liecina, ka iepriekšējo četru mēnešu laikā darbā iekārtojušies aptuveni 4000 cilvēku, kuri iepriekš bijuši bezdarbnieku rindās.
«Notiek arī Liepājas industriālās teritorijas paplašinās, un tiek slēgti priekšlīgumi, lai jau tuvākajā laikā savu darbu sāktu jauni uzņēmumi,» sacīja Sesks.
Jau ziņots, ka KVV Liepājas metalurgs spiests sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA iepriekš sacīja KVV Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.
Maija sākumā Liepājas metalurgā strādāja aptuveni 960 darbinieku, taču pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.
Tikmēr Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumā Kolumbija apturēta ražošana un no vairāk nekā 300 uzņēmuma darbiniekiem atlaisti 225, vēsta Latvijas Televīzija. Jau ziņots, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests Rosseļhoznadzor no 4.jūnija aizliedzis zivju un zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.