Atskatoties uz aizvadīto gadu jaunuzņēmumu vidē un izvērtējot vairāku simtu jauno kompāniju darbību, medijs forbes.com atlasījis septiņus pasaulē labākos start-up. Pasaulē veiksmīgāko jaunuzņēmumu vidū ir arī kaimiņu lietuviešu lietojumprogramma, kas atrodama katrā piektajā viedtālrunī Londonā.
Aplūkojiet veiksmīgākos pasaules start-up uzņēmumus galerijā augstāk!
Kopumā, veidojot šo sarakstu, tika aplūkoti vairāk nekā 300 veiksmīgi starptautsiki jaunuzņēmumi, kurus dalībai labāko start-up sarakstā pieteica to dibinātāji, investori un nozares eksperti. Rezultātā izvēlētas septiņas jaunas kompānijas, kas izrādījušas ievērojamus rezultātus pēdējo 12 mēnešu laikā, kā arī kuru inovācijas radījušas gana plašu rezonansi visā nozarē.
Saraksta veidotāji novērojuši, ka arvien vairāk start-up pārceļ savas galvenās mītnes uz ASV, meklējot finansējumu vai mentoru palīdzību. Tāpat pēdējā laikā arvien straujāk notiek uzņēmumu apvienošanās – tiek iegādāti vēl ļoti jaunas start-up kompānijas, turklāt aktīvi jaunuzņēmumu iegādi veic konglomerāti.
Sarakstā nav tikušas iekļautas kompānijas, kas gana veiksmīgi kopējušas jau esošas idejas, piemēram, Mexico's Uber un Egypt's Amazon. «Nereti šīs kompānijas ir ļoti veiksmīgas, tomēr mēs koncentrējamies uz uzņēmumiem, kas fokusējas uz jaunu ideju ieviešanu, kas aktuālas valstīs, kurās atrodas start-up,» raksta forbes.com.
#1/7
EyeEm Start-up izveidots 2011. gadā Berlīnē. Šā gada janvārī EyeEm bija viens miljons lietotāju, bet patlaban tā lietotāju skaits ir sasniedzis 10 miljonus. EyeEm ir lietojumprogramma, kuras lietotāji var bez maksas dalīties ar savām un aplūkot citu ievietotās fotogrāfijas, izmantojot speciālus filtrus. Savukārt EyeEm Marketplace piedāvā iespēju lietotājiem pārdot savas fotogrāfijas, dalot peļņu uz pusi ar pašu EyeEm. Start-up uzņēmums jau ir uzsācis sadarbību ar tādām kompānijām kā Lufthansa un RedBull. Šo rīku atzinīgi novērtējuši arī profesionāli fotogrāfi. Patlaban EyeEm pieejams vairāk nekā divdesmit valodās, tostarp japāņu, krievu, ķīniešu un citās.
#2/7
Instabeat Šī ūdensizturīgā ierīce monitorē un sniedz datus par sirds ritmu, sadedzināto kaloriju, nopeldēto «baseinu» skaitu peldēšanas treniņu laikā. Tādējādi Instabeat piedāvā peldētājiem iespēju, kas skriešanas sporta cienītājiem ir bijusi pieejama jau vairākus gadus, piemēram, ar FitBit, Runkeeper vai citu rīku palīdzību. Līdz ar Instabeat parādīšanos start-up vidē sevi pieteikusi Libāna. Start-up ir izveidots 2011. gadā, un šogad tas pūļa finansējuma piesaistes vietnē Indiegogo guva 50 tūkstošu ASV dolāru finansējumu prototipa izstrādei, uz kura bāzes veidotais produkts kļūs pieejams pircējiem 2014. gada pirmajā ceturksnī.
#3/7
Tambero Šī lietojumprogramma pieejama izmantošanai datoros, telefonos un planšetdatoros un palīdz lauksaimniekiem pārvaldīt liellopu audzēšanu un piena vai stādu ražošanu. Tambero izmantotāji var paredzēt lopu dzimšanu, uzlikt atgādinājumus, kā arī izveidot savu liellopu datubāzi. Pašlaik Tambero tiek izmantots 35 tūkstošos fermu 120 valstīs. Start-up izveidots Argentīnā.
#4/7
Thalmic Labs Thalmic Labs radījis aproci Myo, ar kuras palīdzību no attāluma var ar rokas kustībām regulēt elektroierīces. Myo izstrādātāji skaidro, ka muskuļu darbība saražo dažus mikrovoltus elektrības un ierīces sensori tos spēj uztvert. Ierīci iespējams izmantot prezentāciju vadīšanai, video atskaņošanas kontrolei, manipulācijām ar tālvadības ierīcēm utt. Aproce atbalsta Windows, OS X, iOS un Android operētājsistēmas. Aproce prezentēta šā gada februāra beigās, bet patlaban Kanādas start-up produktam veikti 25 tūkstoši iepriekšpasūtījumu, kas nesīs uzņēmumam ieņēmumus aptuveni 4,5 miljonu ASV dolāru apjomā.
#5/7
Trustev Šis rīks atpazīst cilvēkus, kas iepērkas internetā ar digitāla «pirkstu nospieduma» palīdzību. Šis «pirkstu nospiedums» tiek izveidots, apkopojot informāciju no dažādiem sociāliem medijiem. Trustev uzdevums ir samazināt kredītkaršu vai identitātes zādzību izmantošanu interneta veikalos. Patlaban Trustev izmanto tūkstošiem ekomercijas vietņu. Start-up ir radīts Īrijā, un kopš 2012. gada tas piesaistījis finansējumu trīs miljonu ASV dolāru apjomā.
#6/7
ridingO Šī platforma piedāvā iespēju apvienoties cilvēkiem, kas dodas līdzīgā maršrutā. Tādējādi tiek taupīti līdzekļi degvielas iegādei, samazināts izmešu skaits. Tāpat ridongO izveidotāji norāda, ka braukšana kopā ir daudz veselīgāka un samazina stresu, kas rodas «cīnoties» uz ceļa vienatnē. Vietne piedāvā arī iespēju veidot grupas, kurās piedalās tikai sievietes, kā arī aiztaupa neveiklo naudas došanas un ņemšanas procedūru, jo tiek izmantota ridingO norēķinu sistēma. ASV tirgū par savu vietu cīnās līdzinieki Lyft un Sidecar, taču šāds rīks sevišķi nepieciešams Bengalurū, Indijā, kur ik dienas satiksmei pievienojas tūkstotis automašīnu.
ridingO tika prezentēts 2012. gadā pasākumā Hyderabad Startup Weekend .
#7/7
YPlan Šī pēdējā brīža pasākumu biļešu tirdzniecības un rekomendāciju vietne patlaban atrodama vienā no pieciem viedtelefoniem Londonā. YPlan piedāvā aplūkot gaidāmo pasākumu sarakstu, kā arī iespēju nopirkt uz tiem biļetes.
Dažu mēnešu laikā Ņujorkā YPlan lietotāju skaits ir sasniedzis pusmiljonu, turklāt šo lietojumprogrammu radījuši kaimiņi lietuvieši – Rutis Vitkausks (Rytis Vitkauskas) un Viktors Juciks (Viktoras Jucikas), kas līdz šim darbojās dinansū jomā. YPlan piesaistījis finansējumu 13,7 miljonu ASV dolāru apmērā.