Finanšu un kapitāla tirgus komisija 2010.gadā veikusi vairākas darbības uzraudzības jomā, kuru rezultātā banku un apdrošināšanas nozare kļūs prognozējamāka un stabilāka, bet par pensiju sistēmu pieejama plašāka informācija.
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), atskaitoties par 2010. gadā paveiktajiem būtiskākajiem darbiem, informē par noslēgto sadarbības līgums starp Dānijas, Igaunijas, Īslandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas atbildīgajām ministrijām, centrālajām bankām un finanšu sektora uzraudzības iestādēm par pārrobežu finanšu stabilitāti, krīzes vadību un risināšanu. Līgums paredz izveidot Ziemeļu un Baltijas valstu pārrobežu stabilitātes grupu. Tāpat noslēgti jauni sadarbības un informācijas apmaiņas līgumi ar ārvalstu uzraudzības iestādēm par Danske Bank, Nordea un DnB Nor banku grupu uzraudzību, kā arī .noslēgts informācijas apmaiņas līgums ar Krievijas Federācijas Centrālo banku.
Savukārt apdrošināšana sabiedrībām turpmāk vismaz reizi gadā būs jāveic kritiskās situācijas analīzi, izvērtējot apdrošināšanas sabiedrībai piemītošos riskus un to iespējamo ietekmi uz spēju izpildīt saistības un nodrošināt finansiālās darbības stabilitāti. Par katras veiktās kritiskās situācijas analīzes rezultātiem un par pieņemtajiem lēmumiem par turpmāk veicamajām darbībām apdrošināšanas sabiedrības sagatavoto informāciju par 2010. gadu iesniegs FKTK izvērtēšanai.
2010. gadā pirmo reizi privātie pensiju fondi un valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāji jau iesniedza FKTK izvērtēšanai kritiskās situācijas analīzi, kurā izvērtēti un dokumentēti iespējamie attīstības scenāriji, lai noteiktu nelabvēlīgu izmaiņu ietekmi uz pensiju plāna vai ieguldījumu plāna ieguldījumu portfeli.
Savukārt privātie pensiju fondi ar 2010. gadu nodrošina, lai katru mēnesi pensiju plāna dalībniekam ir pieejama informācija par pensiju plāna darbības rezultātiem. FKTK ieviesusi arī Eiropas Banku uzraudzības komitejas CEBS vadlīnijas par stresa testēšanu ietvertās vadlīnijas un principus, kas bankām jāievēro, veicot stresa testēšanu to iekšējā kapitāla pietiekamības novērtēšanas procesa ietvaros, kā arī izstrādāja attiecīgos grozījumus Kapitāla pietiekamības novērtēšanas procesa izveides normatīvajos noteikumos, kuri tiks pieņemti 2011. gada sākumā. Grozījumi nosaka minimālās prasības kapitāla pietiekamības novērtēšanas procesa ietvaros veiktajai stresa testēšanai un kapitāla plānošanai.
FKTK, veicot uzraudzības funkcijas un analizējot banku finanšu pārskatus, ir pievērsusi lielāko uzmanību banku pasākumiem, kas nodrošina efektīvu kredītriska vadību, veicot kredītu pārstrukturēšanu, un informējusi bankas par pamatprincipiem, kurus bankām jāņem vērā, veicot problemātisko kredītu pārvaldi vai šādu kredītu nodrošinājumā esošo nekustamo īpašumu pārņemšanu, uzturēšanu un realizāciju.