Vēl vairākām Eiropas valstīm būs nepieciešama glābšana, CNBC prognozējis arī investīciju kompānijas Pimco vadītājs Mohameds El-Erians (Mohamed El-Erian).
Pasaulē lielākā obligāciju menedžeta vadītājs paredz, ka krīzes piemeklēs arī Portugāli, Spāniju, Beļģiju un Itāliju.
Pēc viņa domām, eiropieši neievēro pat pirmo krīzes menedžmenta noteikumu, saskaņā ar kuru jābūt aktīviem nevis pasīviem. Kamēr eiropieši būšot pasīvi, caur Eiropu virzīšoties «lēni slīdošs vraks» - Eiropas parādu krīze, kas radīs problēmas arvien jaunās valstīs.
El-Erians nav vienīgais, kurš Grieķijas un Īrijas likteni prognozē arī citām Eiropas valstīm. Piemēram, novembra beigās pasaulslavenais ekonomists Nuriels Rubini (Nouriel Roubini) prognozēja, ka Portugāle būs nākamā, kas būs spiesta vērsties pēc starptautisko aizdevēju palīdzības, un tai varētu sekot Spānija, jo tās valdība nav pietiekami novērtējusi izmaksas, kas nepieciešamas valsts finanšu sektora salabošanai. Ekonomists arī paredz, ka Grieķijai nākotnē nāksies pārstrukturēt savas parādsaistības, Eiropas Centrālā banka (ECB) būs spiesta ķerties pie papildu ekonomikas stimulēšanas pasākumiem. Tāpat N. Rubini brīdināja, ka nav zudusi otrreizējas recesijas iespējamība ASV.
Savukārt MRL Corporation vadītāja un priekšsēdētāja Kornēlija Meijere (Cornelia Meyer) 22. novembrī sacīja, ka dārgākā valsts glābšana, kas Eiropas Savienībai būs jāveic, ja tik tālu nonāks, būs Spānijas glābšana, un ir satraucoši, ka nav noteikta mehānisma, kā ar to tikt galā. Viņa prognozējusi, ka Spānijas glābšana, visticamāk, izmaksās līdz pat 500 miljardiem eiro (351 miljards latu).
«Īrijas sakarā mēs tuvojamies spēles beigām, un tā bija laba glābšana, un mēs izdarījām visu pareizi, bet Īrijai uz papēžiem min Portugāle un tad Spānija, un Spānija būs liels vīrs,» sacīja Meijere.
Jāatgādina, ka Īrija 21.novembrī pieteicās ES atbalstam, lai glābtu savu banku sistēmu.