Latvijā trūkst cilvēku, kas var uzbūvēt un pārvaldīt lielo biznesu, Latvijas Avīzē publicētā intervijā saka ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.
Jautāts, kā vērtē to uzņēmumu pārdošanu ārvalstu investoriem, kurus esam raduši uzskatīt par nacionālajiem – Laima, Staburadze, Rīgas miesnieks, Dobeles dzirnavnieks, Rīgas piena kombināts, tagad Liepājas metalurgs, V. Dombrovskis saka: «Pēdējo 25 gadu laikā politika ir bijusi tāda: starp valsti un uzņēmējiem vajag uzbūvēt sienu, lai nepieļautu korupcijas risku, lai, nedod die’s, politiķi vai ierēdņi varētu sarunāt kādu biznesu, un tad jau brīvā tirgus ekonomikas neredzamā roka visu sakārtos. Redzam, ka šāda politika ir bijusi veiksmīga attiecībā uz mazo biznesu. Bet lielajā biznesā? Uzdosim sev jautājumu: vai pēdējo 25 gadu laikā Latvijā no A līdz Z ir radīts kāds lielais uzņēmums? Nē,».
Viņš piebilst, ka izņēmumi ir nekustamo īpašumu jomā, arī komercbanku jomā – kā Parex, kurš izauga no valūtas maiņas punkta. Visi minētie lielie uzņēmumi, tostarparī Grindex, Olainfarm, Latvijas finieris, Balticovo un citi, esot pārmantoti no PSRS laikiem. «Mana dziļākā pārliecība, ka patiesi veiksmīgs mazais uzņēmums ir tas, kurš ir ceļā uz lielo. Atbildot uz jautājumu – jā, man ir žēl. Jo tas liecina, ka mums trūkst tādu cilvēku, kas var uzbūvēt un pārvaldīt lielo biznesu,».
Ministrs norāda – kapitāls un resursi esot, trūkst cilvēku ar vīziju un spēju, kam investori varētu uzticēt savu kapitālu. «Tāpēc labāk lai šos uzņēmumus, iespējams, uz laiku pārņem ārvalstnieki, nekā tie stagnē. Ar cerību, ka mūsējie no viņiem mācīsies,» saka V. Dombrovskis.