Projekts, kas sadarbībā ar SIA Zaļā Latvija un Fizikālās Enerģētikas institūtu startēja pērnā gada novembrī un atrodas Rīgā, SIA Eko ostas teritorijā, apgāž mītu, ka Latvijā saules ir pārāk maz, lai ar šo energoresursu kaut cik nopietni rēķinātos.
«Vasaras periodā mēs sevi pilnībā nodrošinām ar elektrību un siltumu, ziemā, protams, ir savādāk, jo saule un mākoņi Latvijā ir tik, cik ir, lai gan enerģija no saules tiek saražota cauru gadu,» DB stāsta SIA Eko osta valdes priekšsēdētājs Andrejs Laškovs. Viņš lēš, ka solārās elektrostacijas projektā ieguldītie 235,3 tūkst. Ls, no kuriem 60% bijis pašfinansējums, atmaksāsies aptuveni septiņos gados.
«Mēs savus CO2 izmešus ar šo projektu samazinām par 64 tonnām gadā, līdz ar to enerģiju iegūstam videi draudzīgi un vienlaikus esam arī ekonomiski neatkarīgāki no energopiegādātāja, kas mums liekas interesanti,» stāsta A. Laškovs.
Vasarā, kad virs Eko ostas attīrīšanas stacijas 700 m2 platībā izvietotais 120 kW jaudas saules paneļu parks elektrību saražos vairāk nekā uzņēmuma darbībai nepieciešams, pāri palikusī elektrība, visticamāk, tiks nevis pārdota par paaugstinātu tarifu, kas ir viena no atjaunojamo energoresursu saražotās elektrības izmantošanas opcijām, bet gan tiks izmantota Eko ostas rezervuāru sildīšanai, tādējādi samazinot naftas produktu izmantošanu. A. Laškovs stāsta, ka šī projekta realizācija aizņēmusi aptuveni gadu.