Pasaulē pieaug pieredze saules enerģijas izmantošanā, turklāt pēdējo gadu laikā ir samazinājušās saules paneļu cenas, bet ir palielinājusies paneļu efektivitāte, tā Dienas Bizness konferencē Atjaunojamā enerģija 2012 norādīja SIA Eko Osta konsultants enerģētikas un atjaunojamo resursu jautājumos Mihails Pavlovs.
Saules enerģiju galvenokārt izmanto siltuma un elektrības iegūšanai, turklāt aiz vien plašākas perspektīvas ir tieši saules paneļu jomā. Saules enerģiju plaši izmanto Vācijā, kur to izmanto kā drošu un ekoloģisku kodolenerģijas alternatīvu.
Turklāt M.Pavlovs atzīmēja, ka Vācijā saules radiācija vidēji nav lielāka kā Latvijā, taču valsts saules enerģiju izmanto daudz aktīvāk.
Latvijā šobrīd aptuveni 70% energoresursu tiek importēti, bet atjaunojamie energoresursi mūsu valstī ir saule, vējš un bioresursi. Tāpēc nākotnē saules enerģijas jomai vajadzētu pievērst daudz lielāku vērību, rosināja M. Pavlovs. Kā mīnusus saules enerģijas jomā viņš minēja ekonomisko pamatu un atbalsta mehānisma trūkumu.
DB jau rakstīja, ka projekts, kas sadarbībā ar SIA Zaļā Latvija un Fizikālās Enerģētikas institūtu startēja pērnā gada novembrī un atrodas Rīgā, SIA Eko ostas teritorijā, apgāzis mītu, ka Latvijā saules ir pārāk maz, lai ar šo energoresursu kaut cik nopietni rēķinātos.
«Vasaras periodā mēs sevi pilnībā nodrošinām ar elektrību un siltumu, ziemā, protams, ir savādāk, jo saule un mākoņi Latvijā ir tik, cik ir, lai gan enerģija no saules tiek saražota cauru gadu,» DB iepriekš stāstīja SIA Eko osta valdes priekšsēdētājs Andrejs Laškovs. Viņš lēš, ka solārās elektrostacijas projektā ieguldītie 235,3 tūkst. Ls, no kuriem 60% bijis pašu finansējums, atmaksāsies aptuveni septiņos gados.
«Mēs savus CO2 izmešus ar šo projektu samazinām par 64 tonnām gadā, līdz ar to enerģiju iegūstam videi draudzīgi un vienlaikus esam arī ekonomiski neatkarīgāki no energopiegādātāja, kas mums liekas interesanti,» skaidroja A. Laškovs.