Latvijā pēdējā gada laikā 6% iedzīvotājiem prasīts kukulis par pakalpojumu, liecina Eiropas Komisijas dati. Turklāt 25% personiski pazīst kādu cilvēku, kurš ir ņēmis kukuli.
Latvijā 83% iedzīvotāju uzskata, ka korupcija valstī ir izplatīta, savukārt 20% atbildējuši, ka viņu dzīvi ikdienā ietekmē korupcija.
Vidēji ES valstīs divas trešdaļas iedzīvotāju uzskata, ka viņu valstī korupcija ir izplatīta, un nedaudz vairāk kā puse domā, ka situācija pēdējo trīs gadu laikā ir pasliktinājusies.
Vislielākais skaits iedzīvotāju, kuri uzskata, ka korupcija valstī ir izplatīta, ir Grieķijā – tā atbildējuši 99%. Otrs lielākais skaits ir Itālijā – 97%, bet trešajā vietā ierindojas Lietuva, Čehija un Spānija ar 95%, liecina pētījums.
Savukārt Igaunijā 65% uzskata, ka valstī ir izplatīta korupcija.
Vismazākais īpatsvars iedzīvotāju, kuri uzskata, ka valstī ir izplatīta korupcija, starp Eiropas valstīm ir Dānijā – 20% un tikai 3% no tiem ikdienā sastopas ar to.
Vislielākais īpatsvars iedzīvotāju, kuriem pēdējā gada laikā ir prasīts kukulis, ir Lietuvā – 29%, Rumānijā – 25% un Polijā - 15%, savukārt Latvijā šādu iedzīvotāju bijuši tikai 6%, bet Igaunijā – 4%.
Lietuvā ir arī lielākais iedzīvotāju īpatsvars, kuri personīgi pazīst cilvēku, kurš ir ņēmis kukuļus – 35%. Slovākijā šādi iedzīvotāji ir 33%, bet Grieķijā – 31%. Latvijā šādi atbildējuši 25% aptaujāto respondentu, bet Igaunijā – 16%.
Db.lv jau rakstīja, ka korupcija vēl joprojām ir problēma Eiropā, kas ietekmē visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, un Eiropas ekonomikai katru gadu tā izmaksā 120 miljardus eiro, teikts pirmdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) Eiropas Pretkorupcijas ziņojumā.
Šādu ziņojumu EK publisko pirmo reizi.
Grafiks: Cik cilvēku uzskata, ka korupcija viņu valstī ir plaši izplatīta (%)