Vairāki lieli Eiropas uzņēmumi pirmo ceturksni aizvadījuši ar sliktākiem rezultātiem nekā gaidīts, ko veicināja Krievijas ekonomikas izaugsmes bremzēšanās un konflikts Ukrainā, raksta The Wall Street Journal.
Francijas banka Societe Generale trešdien paziņojusi, ka pirmajā ceturksnī nācies norakstīt 525 miljonus eiro Krievijā, tādējādi šā perioda peļņa sarukusi par 13%. Bankas peļņa gada laikā sarukusi no 364 miljoniem eiro līdz 315 miljoniem eiro. Kā krituma iemeslus banka minējusi augošo politisko neskaidrību, ekonomikas bremzēšanos Krievijā un rubļa vājumu.
Rezultātā Societe Generale operatīvie ieņēmumi Krievijā saruka no 61 miljona eiro pirms gada līdz 7 miljoniem eiro šogad.
Arī alus ražotājs Carlsberg un tabakas izstrādājumu ražotājs Imperial Tobacco Group ziņo, ka krītošie pārdošanas apjomi Krievijā un vājais rublis ir mazinājuši peļņu, kā arī var atspoguļoties ieņēmumu kritumā visa gada garumā.
Kā liecina Carlsberg dati, Austrumeiropā pārdošanas apjomi pirmajā ceturksnī saruka par 14%, bet kompānijas peļņa kopumā saruka par aptuveni trešdaļu.
Savukārt Imperial Tobacco Group pārdošanas apjomi Krievijā pēdējā pusgada laikā samazinājušies par 7% un sagaidāms, ka gada laikā tie saruks par 10%.
Alus darītāju un cigarešu ražotāju darbību šajā valstī ierobežojusi stringrāka likumdošana, tomēr arī politiskā spriedze ar Rietumiem ir radījusi papildus spiedienu rublim un vedusi Krievijas ekonomiku uz recesijas pusi. Kā liecina HSBC iepirkumu menedžeru indekss, kas atspoguļo Krievijas pakalpojumu sniedzēju un ražotāju izlaides apjomus, aprīlī piedzīvojis straujāko kritumu kopš 2009. gada maija.
Arī Ukrainas kaimiņvalsts Ungārijas vadošā farmācijas kompānija Richter Gedeion Nyrt ziņojusi, ka sagaida pārdošanas apjomu kritumu Ukrainā un Krievijā šajā gadā. Visdrīzāk, Ukrainā apjomi šogad saruks par 35%.