Patlaban svarīgi starp visiem pārtikas produktiem atrast tos produktu, kas ir E.coli baktērijas avots, tomēr pagaidām tas neesot izdevies, raidījumā 900 sekundes norādīja Infektoloģijas centra epidemioloģiskās drošības departamenta vadītāju Jurijs Perevoščikovs.
Viņš arī atzīmēja, ka, iepriekš veicot testus, secināts, ka tādi svaigie dārzeņi kā gurķi, tomāti un salāti varētu būt zināmā mērā pie vainas, jo cilvēki, kas lietoja šos dārzeņus, slimojuši biežāk, un statistiski šie dati esot ticami.
Pēdējā informācija liecinot, ka kopumā inficējušies 2,33 tūkst. cilvēku, bet 22 jau miruši. J. Perevoščikovs arī norāda, tas, ka lielākā daļa saslimšanas gadījumu ir tieši Vācijā, nozīmējot, ka pārtikas produkts vai produkti nav ievesti no citām valstīm. Viņš arī piezīmēja, ka risks saslimt ir ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, jo, piemēram, ieturot pusdienas kādā Vācijas restorānā nav zināma dārzeņu izcelsme, un cik rūpīgi tie mazgāti. Latvijā bijis viens gadījums, kad bijušas aizdomas, ka tūriste, kas apmeklējusi Vāciju ir, iespējams, inficējusies, taču, veicot visas nepieciešamās pārbaudes un analīzes, tas neapstiprinājies.
DB jau rakstīja, ka tikmēr infekcijas uzliesmojums ir izsaucis arī strīdus starp Vāciju un Spāniju, kurā audzēti gurķi no sākuma tika uzskatīti par infekcijas izraisītāju. Vācija un vairākas Eiropas valstis aizliedza dārzeņu eksportu no Spānijas nodarot šīs valsts lauksaimniekiem ievērojamus zaudējums.
Spānijas valsts sekretārs Eiropas Savienības lietās Djego Lopes Garido Dienai norāda, ka Vācijas iestādes un senators no Hamburgas nodarījis Spānijai lielu ļaunumu.
«Mēs esam nolēmuši pieprasīt kompensāciju, jo zaudējumi ir milzīgi, iespējams, tā būs ilgtermiņā. Spāņu produktu reputācija ir smagi iedragāta. Mēs esam runājuši par to ar vācu amatpersonām. Par to runāja arī premjerministrs Sabatero, tiekoties ar kancleri Merkeli. Viņi vienojās lūgt Eiropas Komisiju rast finansiālus risinājumu, lai kompensētu zaudējumus. Trešdien mums ir tikšanās Berlīnē, lai vienotos par stratēģiju, kas būtu lietojama kompensāciju noteikšanai,» piebilst D.L.Garido.
Jāpiebilst, ka saslimšanas gadījumi reģistrēti arī Polijā.