Jaunākās tehnoloģijas sniedz iespēju gan pabūt kāzās kaut no aizokeāna, gan pēc daudziem gadiem atkal izdzīvot saviļņojošos notikumus.
Pārsteigt jauno pāri un kāzu viesus kļūst aizvien grūtāk – pateicoties socializācijas portāliem neskaitāmās variācijās redzēta gan pirmā valša pārtapšana akrobātiskā dejā, gan 3D printera izdrukātas tortes ar līgavas un līgavaiņa atveidojumu, gan visvisādas viesu izdarības.
Tomēr tehnoloģijas turpina sagādāt jaunas iespējas, un šogad par kāzu «karstāko inovāciju» solās kļūt virtuālā un papildinātā realitāte. Tehnoloģiju avangardisti jau paspējuši izmēģināt virtuālo realitāti (VR) visai ekstremālās formās. Portāls Wired apraksta Priscilas un Marka gadījumu, kuri iepazinās VR čata telpā Rec Room. Vairākus mēnešus pļāpājuši tiešsaistē ar VR brillēm uz acīm un dzīvē satikušies tikai dažas reizes, abi amerikāņi pēc pāris gadiem apprecējās ceremonijā turpat Rec Room. Pie altāra gan nedevās viņi paši, bet tikai sapucējušies virtuālās pasaules avatāri, kamēr jaunais pāris sēdēja katrs savā mājoklī pie datora četru tūkstošu kilometru attālumā. Priscila un Marks tiek uzskatīti par pirmo pāri, kas iepazinies un apprecējies virtuālajā realitātē.
Šis, protams, ir ārkārtīgi neparasts gadījums, un diez vai daudzi piekritīs vienu no sava mūža nozīmīgākajām dienām pavadīt šādi. Tomēr dažas iespējas noderēs pat tradicionālu vērtību piekritējiem.
Ieskaujoša tiešraide
Globālajā pasaulē jaunās paaudzes dzīve kļuvusi ārkārtīgi mobila. Vienu gadu mājās, citu – jau studē kaut kur ASV, pēc tam pastrādā Eiropā vai Āzijā, tad atkal atgriežas. Līdz ar to draugu loks aptver ļoti plašu ģeogrāfiju. Un ja vēl līgava un līgavainis dzimuši katrs citā valstī, tuvāko cilvēku sapulcināšana vienkopus vienā nedēļas nogalē kļūst teju pat neiespējamo misiju. Šeit arī paveras pielietojums virtuālajai realitātei. Rietumeiropā un ASV jau daudzas kompānijas piedāvā iespēju filmēt kāzas 360 grādu video un tiešsaistē straumēt pārraidi viesiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties kāzās.
Uzliekot VR brilles un pieslēdzoties pārraidei, viesi var šķietami pārvietoties pa kāzu norises vietu un filmētāja acīm un ausīm uztvert visu notiekošo. Protams, pašus viesus apkārtējie neredz, viņu uzsauktos tostus nedzird, taču pasākuma vadītājs var pieteikt, ka kāzas vēro arī vecvecmāmiņa, kurai brauciens uz viesu namu ir pārāk grūts, un studiju biedri no aizokeāna. To zinot, jaunais pāris var veltīt viņiem personisku sveicienu un tādējādi likt sajusties tikpat tuviem, it kā viņi sēdētu pie svētku galda.
Kamera, internets un brilles
Pārraidi var izveidot arī paši kāzu rīkotāji. Tam nepieciešama vien 360 grādu kamera, kas pievienota kādai straumēšanas platformai. Var izmantot kā populāro YouTube, tā VR vajadzībām specializēto VReal vai tamlīdzīgu risinājumu. Vien jānodrošinās ar kvalitatīvu 360 grādu kameru, patiešām ātru interneta pieslēgumu, kas tiek izmantots tikai un vienīgi straumēšanai un netiek noslogots ar citu lietotāju iejaukšanos, pietiekami ātru pieslēgumu saņēmēju pusē, kā arī virtuālās realitātes brillēm skatītājiem. Ja vēl pirms dažiem gadiem to cena varēja kļūt par nopietnu šķērsli idejas īstenošanai, tad tagad gana labas brilles, kurās jāievieto viedtelefons, var iegādāties par pāris desmitiem eiro.
Visu rakstu Dzīvākas atmiņas par laulību ceremoniju lasiet 8. februāra laikrakstā Dienas Bizness.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski