Grieķijai vajadzētu beigt izvairīties no sāpīgām ekonomiskām reformām, uzskata Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Premjers savu teikto ilustrēja ar Latvijas sekmīgo atgriešanos no tuvas maksātnespējas apstākļiem.
«Finanšu stabilitātes atjaunošana mums prasīja aptuveni vienu gadu – no 2008. gada nogales, līdz 2009. gada nogalei. Tiklīdz kā tas tika paveikts – atjaunojās arī ekonomikas izaugsme,» pirms piedalīšanās pirmdien notikušajā ES samitā, aģentūrai Deutsche Presse-Agentur sacīja V. Dombrovskis.
«Ja jūs neatrisināsiet savas finanšu problēmas, jūsu ekonomika nestabilizēsies un jūs tiksiet ievilkti ilgā recesijā. Tieši tas pašlaik notiek ar Grieķiju,» norādīja V. Dombrovskis. Premjers uzsvēra, ka grieķi nerisina savas problēmas, vai arī tas netiek darīts pietiekami, kā arī nespēj nodrošināt uzticības atgriešanos savai valstij, kas izraisa recesiju.
V. Dombrovskis arī atzina, ka atbalstot vajadzību pēc sabalansētiem budžetiem eirozonas valstīs. «Mūsu interesēs ir, ka tad, kad mēs iestāsimies eirozonā – mēs iestāsimies finansiāli stabilā eirozonā un pēc pāris gadiem mums nevajadzēs nodarboties ar vēl vienu Grieķiju,» sacīja premjers.
Tomēr Vācijas aģentūra norāda, ka iepriekšējā nedēļā, Londonas analītiķu grupas Centre for European Reform ekonomists Saimons Tilfords (Simon Tilford) apšaubīja apgalvojumu, ka Latvijas un pārējo Baltijas valstu krīzes pārvarēšanas pieredze var tikt atkārtota Dienvideiropā.
Latvijas ekonomika krita par 24% un, neskatoties uz atveseļošanos, vēl joprojām ir tālu no atgriešanās pirmskrīzes līmenī, norādīja S. Tilfords. Ja Itālija un Spānija vēlētos sekot Baltijas valstu piemēram – sekas uz Eiropas ekonomiku un eiro nākotni varētu būt postošas.
Db.lv jau vēstīja, ka starptautiskie eksperti atzinuši – Grieķijas ekonomikai būs nepieciešama vēl 15 miljardu eiro liela finanšu «injekcija». Ziņas par papildus 15 miljardu eiro nepieciešamību Grieķijas ekonomikai parādījušās laikā, kad Grieķija diskutē ar privātajiem investoriem par parāda daļēju norakstīšanu.