Jau tuvākajos gados visā Eiropā un pasaulē kopumā pieaugs pieprasījums pēc dažādu jomu speciālistiem ar augsti kvalificētām e-prasmju zināšanām, kuri spēs dažādos biznesos un dažādās profesijās pielietot e-prasmes, tā secināts starptautiskajā e-prasmju konferencē eSkills for Jobs 2015, kas norisinājās Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.
Pieprasījuma pieaugums saistīts ar interneta tehnoloģiju attīstību, kuru loma pieaug ne tikai informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) kā atsevišķas biznesa nozares jomā, bet tiek iesaistīta visdažādāko nozaru konkurētspējas attīstībā – ražošanā, tirdzniecībā, informācijas pakalpojumu nozarē, finansēs un apdrošināšanā, kā arī veselības aprūpes jomā.
Jaunās industriālās – digitālās - revolūcijas ietekmē jau tuvākajos gados parādīsies pieprasījums pēc dažādām, tostarp arī pilnīgi jaunām profesijām, piemēram, mobilo aplikāciju attīstītāji, digitālā mārketinga arhitekti, uzņēmumu datu arhitekti mākoņdatošanas pakalpojumu kontekstā, industriālo (biznesa) tīklu inženieri, medicīnas jomā izmantoto ierīču un iekārtu speciālisti, datu analītiķi, kiberdrošības analītiķi, patērētāju apmierinātības analītiķi, dažādu tīklu programmētāji. Visās šajās profesijās būs nepieciešamas gan IKT zināšanas, gan dažādu citu konkrēto biznesa jomu pārzināšana, ņemot vērā nepieciešamību IKT zināšanas integrēt dažādos biznesos kontekstā ar kokurētspējas attīstību un ekonomikas izaugsmi kopumā.
Tiek prognozēts, ka IKT attīstības, tostarp nozares integrācijas citos biznesos rezultātā 2020.gadā varētu būt 50 miljardi internetam pieslēgtu ierīču, 45 miljoni darbavietu un 19 triljoni ASV dolāru globālais apgrozījums. Konferences dalībnieki pieņēma e-prasmju deklarāciju, kas ietver 10 principus, kam jāveicina e-prasmju potenciālu ekonomiskās izaugsmes sekmēšanā un jaunu darbavietu izveidē.