Tad, ja kaut ko meklē, vispirms meklē internetā, tāpēc mūsdienās jebkuram uzņēmumam jābūt internetā, savu viedokli pauž Cēsu biznesa inkubatora mentore, SIA Cālis.lv un SIA Accio līdzīpašniece Agnese Vīdnere.
«Es lasu arī lekcijas, un to es vienmēr saku - mūsdienu uzņēmumam ir jābūt internetā, kaut vai ar savu vizītkarti. Semināros lūdzu pacelt roku cilvēkus, kas pēdējā gada laikā ir redzējuši telefonu grāmatu. No 100 cilvēkiem parasti roku paceļ 2-3 cilvēki. Kad prasu, kurš ir izmantojis, kāds atzīstas, ka palicis zem galda kājas, lai nešūpojas, bet viens pasaka, ka tiešām ir izmantojis,» stāstīja uzņēmēja.
Vīdnere teica, ka tad, ja kaut ko meklē, vispirms meklē internetā. Viņasprāt, ne vienmēr vajag mājaslapu, pietiek ar vizītkarti, kur ir adrese, telefona numurs un darba laiks.
Uzņēmēja arī uzskata, ka sociālie tīkli ir labs rīks, kā sevi reklamēt. Taču, viņasprāt, 99% to izmanto nepareizi, jo gan paši klienti, gan reklāmas aģentūras to nemāk. «Tikai dažas aģentūras Latvijā specializējas sociālo tīklu izmantošanā, bet pašam to darīt ir vēl grūtāk - ja cilvēks nodarbojas ar biznesu, viņam nav laika nodarboties ar sociālajiem tīkliem. Vienu cilvēku tam nozīmēt var atļauties tikai liels uzņēmums,» vērtēja Vīdnere.
Cālis.lv izmanto sociālos tīklus Twitter un Facebook, bet pamatā, lai cilvēkiem būtu ērtāk uzzināt jauno informāciju.
Vīdnerei kopā ar vīru Dmitriju Dulepovu pieder uzņēmumi SIA Accio un SIA Cālis.lv. Accio sniedz konsultācijas reklāmas jomā, interneta meklēšanas sistēmu optimizācijas pakalpojumus, veic arī interneta lapu auditu, pārbaudot lietojamību un drošību, kā arī nodarbojas ar programmēšanu. Cālis.lv ir uzņēmums, kas uztur ģimenes portālu Calis.lv. Portāls pastāv vairāk nekā desmit gadus.
Saskaņā ar Firmas.lv informāciju Accio apgrozījums pagājušajā gadā bija 57 290 latu, kas ir par 4,76% mazāk nekā 2009.gadā, kad apgrozījums bija 60 151 lats. 2008.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 79 294 lati. Līdz 2010.gadam apgrozījumā ir iekļauta portāla Cālis.lv daļa, jo Cālis.lv kā atsevišķs uzņēmums izveidots pagājušā gada augustā, lai būtu pārskatāmāka finanšu plūsma. Accio īpašnieki 2010.gadā nopelnījuši 24 498 latus. 2009.gadā peļņa bija 21 879 lati, bet 2008.gadā - 24 777 lati.