Vispasaules avārija, kas šonedēļ piemeklējusi Blackberry, var dod «letālu triecienu» kanādiešu kompānijai Research In Motion, kas ražo šos viedtālruņus, uzskata CNN aptaujātie eksperti.
Lai arī tehnoloģiju kompānijas bieži vien piedzīvo dažādas avārijas, kas to perspektīvas maz ietekmē, RIM pašlaik varētu būt nokļuvis daudz savādākā situācijā.
Investori jau ilgāku laiku vēlas mainīt RIM vadību, sadalīt kompāniju vai arī to pārdot. Pēc globālajām nepatikšanām ar Blackberry viņu vēlme var gūt lielāku atbalstu.
Investoru kompānija Jaguar Financial Corporation, kas pārstāv divpadsmit no RIM divdesmit lielākajiem akciju turētājiem jau ir aicinājusi atkāpties Blackberry vadību.
«Vadība nav spējusi attīstīt RIM konkurētspēju, kas izskaidro to, kāpēc samazinās kompānijas tirgus daļa un vērtība. RIM kļuvusi par reakcionāru kompāniju, kas cenšas konkurēt inovatīvā nozarē,» norāda investori. RIM akciju vērtība kopš šī gada sākuma samazinājusies par 60%.
Blackberry ražotāja vērtība tiek lēsta 12,5 miljardu dolāru apmērā, kas varētu būt visai pieņemama cena tādam tehnoloģiju gigantam kā, piemēram, Microsoft, raksta IT Portal.
Šī gada otrajā ceturksnī RIM peļņa samazinājusies par vairāk nekā 50%. Peļņas rādītāju negatīvi ietekmējis zemais pieprasījums pēc vecākiem modeļiem.
Db.lv jau vēstīja, ka Blackberry viedtālruņi šonedēļ piedzīvojuši apjomīgas problēmas. Viedtālruņu lietotāji pirmdienas vakarā nevarēja saņemt un nosūtīt e-pastus, kā arī izmantotot populāro Blackberry ziņapmaiņas pakalpojumu BBM.
Avārija skārusi lietotājus Eiropā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Dienvidamerikā un arī ASV.