LG savam jaunākajam viedtelefonu flagmanim piešķīris elitāru izskatu, apvelkot aizmugures vāciņu ar īstu ādu.
Gada sākumā iepazīstot elitāro un ārkārtīgi dārgo Vertu Aster, kura aizmuguri klāj mīksta strausa āda, pārņēma vilšanās sajūta, ka neviens no lielajiem ražotājiem nav izdomājis saviem labākajiem modeļiem piešķirt «biznesa izskatu» ar elitāru apdari. Savulaik estētiem bija pieejami ādā ietērpti BlackBerry telefoni, taču nu jau krietnu laiku neko labāku par alumīniju, stiklu vai cietu ādas imitāciju neesam redzējuši. Gluži kā nolasot šīs domas, LG nāca klajā ar paziņojumu, ka šā gada flagmanis G4 būs pieejams ar īstas ādas apdari, turklāt dažādās krāsās.
Apdare gan ir tikai viens no G4 lielajiem plusiem, jo arī tehnisko parametru ziņā tas ir sasodīti varens telefons. Labākais, ko LG jebkad ir radījis, turklāt lētāks nekā tiešie konkurenti.
Ar 5,5 collu Quad HD jeb 2560x1440 attēlu veidojošo punktu ekrānu pērn LG bija soli priekšā konkurentiem un šogad šajā ziņā neko īpaši nevajadzēja mainīt. Tomēr korejieši krietni pastrādāja pie displeja. Lai arī izšķirtspējas ziņā IPS LCD tehnoloģijas ekrāns, kurā vienā collā saspiesti 538 punkti, ir identisks, tas ir par 25% spilgtāks un tam ir par piektdaļu plašāka krāsu gamma. Arī kontrasts esot uzlabots uz pusi un tagad ir 1500:1. Bez palīglīdzekļiem visus uzskaitītos labumus nav iespējams novērtēt, bet droši var teikt, ka ekrāns neliek vilties. Lielisks, dabisks krāsu atveidojums, izteikti kontrasti un precīzas objektu kontūras. Arī ekrāna gaišuma ziņā tas pārspēj vairākumu konkurentu. Šobrīd patiešām rodas iespaids, ka displeja kvalitātes ziņā tālāk nav kur iet, bet gan jau dažu gadu laikā ražotāji pārliecinās par pretējo.
Fotografēšanas faniem par G4 vajadzētu būt sajūsmā, un tam ir vairāki iemesli. Aizmugures lēca kļuvusi fiziski lielāka, un arī attēla sensors izaudzis līdz 16 megapikseļiem. Turklāt tagad var uzņemt attēlus profesionāļu iecienītajā RAW formātā, kas telefonkamerām ir jaunums. Atbilstoši entuziastu prasībām pieejams lērums manuālo uzstādījumu – var izvēlēties gaismas jutību, ekspozīcijas kompensāciju, baltā balansu un slēdža ātrumu. Bet tikpat labi pieregulēšanu var atstāt ierīces ziņā un ļaut zibenīgajam lāzerfokusam parūpēties par skaidru attēlu.
Vairāk lasiet piektdienas, 10. jūlija, laikrakstā Dienas Bizness (14.-15.lpp.)!