Latvijai nozīmīgi izaicinājumi interneta jomā ir saistīti ar datoru skaitu mājsaimniecībās, kas ir zemāks nekā vidēji Eiropā, cilvēku prasmēm un nepieciešamību radīt latvisku saturu, uzskata Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.
Raidījumā Dienas Rīts viņa pastāstīja, ka šis jau ir trešais gads, kad Eiropā tiek rīkota e-prasmju nedēļa. Tās uzdevums ir runāt par iespējām, ko sniedz informāciju tehnoloģijas, kā arī aicināt jauniešus studēt informācijas komunikāciju tehnoloģijas. «Pētījumi rāda, ka jaunieši savas prasmes augstu nevērtē. Rumānijā, piemēram, šī pašnovērtējuma līmenis ir zems. Tikai 25% no Eiropas jauniešiem uzskata, ka viņu prasmes šajā nozarē ir augstas,» sacīja S. Bāliņa.
Viņa atzīmēja, ka šajā sfērā ir kadru trūkums un Eiropā jau tiekot runāts, ka tālu nav brīdis, kad pietrūks speciālistu. LIKTA prezidente uzsvēra, ka informāciju tehnoloģiju nozare ir laba ar to, ka neskatoties uz to, kur cilvēks dzīvo, viņš savu darbu var pārdot visā pasaulē. «Mums ir daudz piemēru, ka uz iPhone var uztaisīt spēlīti, kuru pasaulē pērk,» sacīja S. Bāliņa.
E-prasmju nedēļas ietvaros paredzēti pasākumu gan bērniem, gan vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tāpat ir daudz pasākumu arī uzņēmējiem. S. Bāliņa norādīja, ka aizvadītajā gadā Latvija e-prasmju nedēļā no visām Eiropas Savienības valstīm bijusi visaktīvākā.
Runājot par balsošanu internetā, S. Bāliņa uzsvēra, ka tehnoloģijas vienmēr attīstās, «neskatoties, cik gudru tehnoloģiju mēs izdomāsim, būs tehnoloģijas, kas to uzlauzīs». Pieņemot lēmumu par elektronisko balsošanu ir jādomā par tās drošumu un aizklātību. Šis ir jautājums, kurš ir mierīgi jāpārdomā, norādīja LIKTA prezidente.