Atbalstu vērienīgajiem protestiem, kas aizvien turpinās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, pauda arī trīs bijušie Ukrainas prezidenti, kas vadīja valsti pēc Padomju Savienības sabrukuma - Leonīds Kravčuks, Leonīds Kučma un Viktors Juščenko, ziņo BBC.
Patlaban Ukrainā notiekošie protesti ir lielākie kopš Oranžās revolūcijas, kas notika 2004. gadā. Ukraiņus ir sadusmojusi prezidenta Viktora Janukoviča rīcība – īsi pirms līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES), viņš to atcēla.
Valsts bijušie prezidenti pauda solidaritāti protestētājiem. Prezidentu paziņojumā tika nosodīta «spēka pielietošana pret miermīlīgajām demonstrācijām». Jāatgādina, ka plašu kritiku izpelnījās aizvadītās sestdienas notikumi, kad Ukrainas speciālā milicija Berkut, pēc medija BBC vārdiem, piekāva vairākus protestētājus. Jātgādina, ka protestos aizvadītās nedēļas nogalē milicija izmantoja gan stekus, gan asaru gāzi.
Cilvēkus Kijevas centrālajā laukumā apmeklēja arī Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle (Guido Westerwelle). Viņš protestētājiem pauda, ka «vārti uz Eiropas Savienību aizvien ir vaļā».
Tikmēr Krievija, kas vēlas, lai Ukraina pievienotos Maskavas vadītajai Muitas savienībai, aicināja rietumvalstis nejaukties Ukrainas lietās. «Es ceru, ka Ukrainas politiķi varēs atrisināt situāciju mierīgā ceļā,» Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda Briselē NATO ārlietu ministru tikšanās laikā trešdien. Viņa izteikumi nāca klajā pēc tam, kad ukrainas premjers Mikola Azarovs pavēstīja protestētājiem – visi, kas tiks atzīti par vainīgiem konstitūcijas un likumu pārkāpumos, tiks sodīti.
Jau ziņots, ka NATO ārlietu ministri oficiālā paziņojumā pauda nosodījumu spēka pielietošanai pret protestētājiem.
Kijevas centrālajā laukumā vēl aizvien pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku. Tāpat aktīvisti bloķējuši armijas bāzi Vasiļkivā, netālu no Kijevas, un milicijas specvienības bāzi Berkut, kas atrodas galvaspilsētā.