Lai arī Krievijas prezidents pērn rudenī tika nominēts 2014. gada Nobela miera prēmijai, Nobela komitejas dienaskārtībā, visticamāk, nonāks arī Ukraina, ziņo Reuters.
Pašlaik Nobela miera prēmijai nominēto personu skaits ir sasniedzis rekordu – 278, tostarp arī 47 organizācijas.
Tiesības izvirzīt pretendentu ir tūkstošiem cilvēku - pasaules parlamentu un valdību amatpersonām, augstskolu mācībspēkiem, bijušajiem laureātiem un vairāku starptautisku institūtu darbiniekiem. Pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā 50 gadus, taču tie, kuri kandidātus izvirza, ir tiesīgi publiskot savu ieteikumu.
Zināms, ka vēl bez V. Putina šogad prestižajam apbalvojumam izvirzīts arī pāvests Francisks, bijušais ASV Nacionālās drošības pārvaldes (NSA) analītiķis Edvards Snoudens, kā arī daudzi citi.
Nobela komitejā tiks apspriesti notikumi Ukrainā, Krievijas militārās aktivitātes Krimas pussalā, protesti Taizemē, kā arī protesti Venecuēlā. Kā jau vairākkārt vēstīts, Krievija, ievedot savus militāros spēkus, faktiski sagrāba kontroli Krimas pussalā. Šī uzskatāma par nozīmīgāko konfrontāciju starp Rietumiem un Krieviju kopš Aukstā kara beigām.
Nobela prēmijas tiek piešķirtas kopš 1901.gada, un tās iedibināja dinamīta izgudrotājs Alfrēds Nobels (1833-1896).Nobela Miera prēmijas ieguvējs tiks paziņots oktobra otrajā piektdienā, bet pati balva tiks pasniegta Alfrēda Nobela nāves gadadienā - 10.decembrī - Oslo.