ES samita lēmumi noņem daļu spriedzes arī no Itālijas un Spānijas.
Pasaules uzmanība naktī no trešdienas uz ceturtdienu pieņemtajiem ES samita lēmumiem galvenokārt bija pievērsta Grieķijas nākotnes maksātspējas dēļ. Tomēr samitā rastie risinājumi ļoti tieši attiecas arī uz citām problemātiskajām eirozonas valstīm.
Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) palielinātā «ugunsspēja» līdz vienam triljonam eiro pirmām kārtām ir vērsta tieši uz nākotnē ļoti iespējamajām problēmām Itālijā un varbūt arī Spānijā. Tā The New York Times lēš, ka EFSF līdzšinējā 440 miljardus eiro jauda bijusi uz pusi par mazu, lai nosegtu Itālijas parādus, turklāt no šīs summas apmēram 140 miljardi jau ir rezervēti Grieķijai, Īrijai un Portugālei. Tā kā panāktais EFSF stiprinājums ir tieši laikā, lai atbilstu krīzes nepieciešamībai, ja šāda situācija rastos Itālijas maksātspējas jautājumā.
Pati Itālija gan sevišķu degsmi reformu ieviešanā neizrāda. DB jau rakstīja par šādas minstināšanās iemesliem. Galvenokārt tas ir dēļ premjera Silvio Berluskoni vadītās koalīcijas trausluma, kur Berluskoni partneris Ziemeļu līga līdz šim ir iestājies, piemēram, pret pensijas vecuma celšanu. Berluskoni visai mazā parlamentārā atbalsta dēļ pats neriskē ar asām kustībām un nepopularitātes izraisīšanu lēmumu pieņemšanā.
Arī samitam nosūtīto Itālijas «apņēmības vēstuli» tomēr pakāpeniski paaugstināt pensionēšanos līdz 67 gadiem un veikt citas ES ieteiktās reformas ticamības labad bija parakstījuši abi koalīcijas partneri – S. Berluskoni un Ziemeļu līgas vadītājs Umberto Bosi. Līdzīgi kā Grieķija ar saviem reformas plāniem pirms Starptautiskā Valūtas fonda sanāksmes septembra beigās, arī itāļi savus «mājas darbus» paspēja izpildīt pēdējā brīdī un arī tad (līdzīgi grieķiem) tikai labo nodomu līmenī.
Vērā ņemamas ir arī piesardzīgāku analītiķu viedokļi par samita panākto lēmumu ietekmi uz tirgiem. Tā par grieķu atbrīvošanu no parādu nastas smagākās daļas, arī privātajiem investoriem uzņemoties 50% parāda norakstīšanu, krievu analītiķis Vasilijs Konuzins finanšu portālam finmarket.ru saka, ka tas «varētu pamudināt bankas uz jaunām savu riskanto aktīvu pārdošanām, lai iegūtu kapitālu, pēc kura arī bez šā visa jau bija paaugstinātas prasības».