Nepilnus sešus gadus pēc nodošanas ekspluatācijā pašvaldības celtais nams Dreiliņu masīvā, Ēvalda Valtera ielā 5, ieguvis visai neglītus un, pēc iedzīvotāju domām, bīstamus vaibstus. Nama galējā ārsiena krietni izvirzījusies uz ārpusi, radot iespaidu, ka var arī sabrukt, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.
«Nekādu fundamentālu bojājumu šī nama ārsienai nav, un iedzīvotājus tā neapdraud,» uzsvēris Rīgas pašvaldības SIA Rīgas pilsētbūvnieks (RPB) sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Kiršblats. Pie RPB kā pašvaldības dzīvojamo namu apsaimniekotāja jau vērsušies arī daudzi šīs mājas iedzīvotāji. Tiesa gan, pašvaldība viņiem neko palīdzēt nevar, jo pērn rudenī nama iemītnieki izvēlējušies citu – privātu apsaimniekotāju.
«Mūsu eksperti ir pārliecināti, ka šis defekts radies jaunā apsaimniekotāja neuzmanības dēļ,» norādījis I. Kiršblats. «Jau nododot namu privātajam apsaimniekotājam, informējām, ka jumta parapets (metāla līste, kas atrodas uz jumta malas) ir jāapseko ik pavasari, jo ziemā, tīrot sniegu un ledu, tas var tikt bojāts un pa mikroplaisām aiz apmetuma var iesūkties mitrums, to sabojājot. Šķiet, apsaimniekotājs to nav darījis un tieši tādēļ tā ir arī noticis,» skaidrojis I. Kiršblats.
Laikraksts sazinājies arī ar SIA Namu apsaimniekotājs pārvaldnieku Linardu Zariņu, šīs iestādes pārziņā nu ir nams Ē. Valtera ielā 5. Viņš bijis pārsteigts par kaislībām, kas virmo ap šo ēku: «Nezinu, kas šo situāciju uzkurina, taču fundamentālu tehnisku problēmu ēkai nav. Mums ir tehniskais atzinums, kurā jau pirms dažiem gadiem secināts, ka siltinājuma materiāls – putuplasta plāksnes, cieši nepieguļ ārsienai. Pērnā rudens vētra to vēl vairāk atrāva, tādēļ mēs tās ar skavām pievilkām. Tā kā divu gadu garantijas laiks ēkai ir beidzies, pie celtniekiem noskaidrojām, ka šī defekta likvidēšana izmaksātu aptuveni 7000 – 8000 latu. Tā ir liela summa.»
Ņemot vērā minēto summu, ēkas apsaimniekotāji sākuši iedzīvotāju aptauju par gatavību segt šos izdevumus.