Lai arī bezdarba līmenis jauniešu vidū Latvijā ir zemāks nekā Eiropas Savienībā (ES) kopumā, tomēr DNB Latvijas barometra jaunākā pētījuma dati sasaucas ar satraukumu par jauniešu bezdarbu Eiropā. Iedzīvotāji ir kritiski novērtējuši Latvijas jauniešu iespējas atrast darbu: 61% norādīja, ka to izdarīt ir grūtāk nekā vidēji ES, 26% - ka tikpat grūti kā vidēji ES, bet tikai 5% aptaujāto uzskata, ka darbu atrast ir vieglāk.
Detalizētāk analizējot datus, jāpiebilst, ka vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem vērtējums ir bijis mazāk kritisks: situāciju Latvijā par labāku gan atzinuši tikai 6%, bet biežāk norādīts, ka tā ir aptuveni tāda pati (34%), un par sliktāku to uzskata 57%. Jāpiebilst, ka, saskaņā ar DNB Latvijas barometra šī mēneša datiem, gados jaunāki respondenti iespējas atrast labu darbu vērtē augstāk nekā gados vecāki cilvēki. Vecumā no 18 līdz 24 gadiem šīs iespējas par labām atzina 14% respondenti, vecumā no 25 līdz 34 gadiem 11% respondentu, bet no gados vecākiem respondentiem vien 4%. Taču, analizējot pēdējos CSP statistikas datus par 2015.gada II ceturksni, jāsecina, ka, ja kopējais bezdarba līmenis 2015.gada II ceturksnī bijis 9.9% (iedzīvotājiem vecuma grupā 15-64g.v.), tad vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem šis rādītājs bija 15.2%.
Komentējot iedzīvotāju priekšstatus par galvenajiem šķēršļiem, kas traucē jauniešiem atrast darbu, jāteic, ka jaunieši paši biežāk nekā sabiedrība kopumā starp galvenajiem šķēršļiem ir minējuši faktu, ka darba devēji nevēlas pieņemt darbā cilvēkus bez iepriekšējās darba pieredzes (iedzīvotāji kopumā: 59%, jaunieši: 62%), jauniešiem tiek piedāvāti mazkvalificēti darbi (iedzīvotāji kopumā: 21%, jaunieši: 29%), iegūtā izglītība ir nekvalitatīva (iedzīvotāji kopumā: 15%, jaunieši: 18%), bet retāk norādīts, ka jaunieši nevēlas strādāt par piedāvātajām algām (iedzīvotāji kopumā: 47%, jaunieši: 39%) vai jaunieši nemaz nevēlas strādāt (iedzīvotāji kopumā: 11%, jaunieši: 8%).
Jāpiebilst, ka jaunieši tāpat kā sabiedrība kopumā visbiežāk par vēlamajiem risinājumiem bezdarba mazināšanai atzinuši izglītības programmu pieskaņošanu darba tirgus pieprasījumam (iedzīvotāji kopumā: 49%, jaunieši: 44%) un aicinājumu valstij subsidēt darba prakses vietas, lai varētu iegūt darba pieredzi (iedzīvotāji kopumā: 48%, jaunieši: 47%) (tiesa, pirmais ir minēts retāk nekā vidēji). Savukārt biežāk nekā vidēji ir atbalstīti priekšlikumi noteikt vidējo izglītību par obligāto (iedzīvotāji kopumā: 19%, jaunieši: 26%), lielākos uzņēmumos noteikt kvotas, cik procentiem darbinieku jābūt jauniešiem (iedzīvotāji kopumā: 13%, jaunieši: 18%), kā arī nodrošināt informāciju, apmācību darba meklēšanai nepieciešamo prasmju apguvei (iedzīvotāji kopumā: 16%, jaunieši: 22%).