80% Latvijas iedzīvotāju uztrauc konflikts starp Gruziju un Krieviju un viņi seko līdzi notiekošajam. 17% iedzīvotāju norāda, ka seko līdzi notikumiem, bet tas viņus īpaši neuztrauc, tikai 3% notiekošais neuztrauc vispār. Notikumiem līdzi vairāk seko rīdzinieki un tie, kas vecāki par 35 gadiem, noskaidrots Market Data veiktajā aptaujā.
Uz konflikta aktualitāti norāda arī tas, ka, kopumā vērtējot notikumus augustā, kā nozīmīgākais visbiežāk norādīts Gruzijas un Krievijas konflikts (47%), kam seko abi referendumi (24%) un Vasaras Olimpiskās spēles (16%).
42% iedzīvotāju uzskata, ka notikumu attīstība Gruzijā ir nepieņemama. Tā uzskata vairāk latvieši, sievietes un iedzīvotāji ar zemāku izglītības līmeni, kā arī ar zemākiem ienākumiem. Par notikumu pavērsienu pārsteigti ir 20% un tikai retajam ir vienaldzīga attieksme (2%). Savukārt jo augstāks izglītības līmenis un augstāki ienākumi, jo vairāk valda uzskats, ka konflikts starp Gruziju un Krieviju bija jau iepriekš paredzams.
Iedzīvotāji vienlīdz pauž atbalstu gan Krievijai (32%), gan Gruzijai (32%), bet 25% konfliktā neatbalsta nevienu no pusēm. Krieviju vairāk atbalsta krievvalodīgie (67%) Latgales iedzīvotāji un rīdzinieki, iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem un vidējo izglītību. Savukārt Gruzijai lielāku atbalstu izsaka latvieši (54%) un iedzīvotāji ar augstāko izglītību.
Kā abu valstu konflikta visbiežāk minētais cēlonis ir tas, ka Gruzija realizē genocīdu pret Dienvidosetijas iedzīvotājiem (25%), kam seko Gruzijas vēlme realizēt savas tiesības uz Dienvidosetijas teritoriju (18%) un Krievijas vēlme aizstāvēt savus pilsoņus Dienvidosetijā (16%). Gruzijas genocīdu pret Dienvidosetijas iedzīvotājiem visbiežāk min krievvalodīgie (30%), kamēr latvieši visbiežāk kā konflikta cēloni min to, ka Krievija realizē savu vēlmi pēc lielākas ietekmes (31%).
Attiecībā uz to, vai Latvijai vajadzētu sniegt palīdzību Gruzijai, 57% atbalsta morālās un/vai humānās palīdzības sniegšanu, kamēr 29% uzskata, ka Latvijai nav jāsniedz palīdzība vispār. Tikai 3% atbalstītu militārās tehnikas sūtīšanu, bet 2% - Latvijas karavīru sūtīšanu uz Gruziju. Jautājumā par to, kurām starptautiskajām organizācijām vai valstīm jāsniedz palīdzība Gruzijai, 26% norāda, ka tas jādara Eiropas Savienībai, 21% norāda ASV, bet 9% norāda Baltijas valstis, Poliju un Ukrainu. 27% uzskata, ka starptautisks atbalsts nav nepieciešams.
Market Data aptauja tika veikta internetā no 12. līdz 19. augustam un tajā piedalījās 1375 respondenti no visas Latvijas vecumā no 16 līdz 74 gadiem, pārstāvot visas iedzīvotāju demogrāfiskās grupas.