Zobārstniecības kabineti, visdrīzāk, izvairīsies no licenču iegādes mūzikas atskaņošanai.
Tendence ņemt licenci par mūzikas atskaņošanu darba telpās šajā gadā ir pieaugusi, DB norāda Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) preses sekretārs Reinis Briģis, to skaidrojot ar AKKA/LAA zemajiem tarifiem par mūzikas izmantojumu biroja telpās, jo, piemēram, par biroju līdz pieciem cilvēkiem ir jāmaksā 5 Ls gadā.
«Finanšu iestādes, apdrošinātāji, publisko pakalpojumu sniedzēji, arī veselības iestādes u. c. ņem licences par uzgaidāmajām, klientu apkalpošanas telpām jau konstanti un ilgstoši neatkarīgi no publiskajām debatēm par autortiesībām. Ja tiks pieņemta pašreizējā piedāvātā redakcija, šāds pienākums saglabāsies. Turpretī par mūzikas atskaņošanu tieši zobārstu kabinetos individuāli praktizējošiem komersantiem, kuri atskaņo mūziku tikai sev, licence, visdrīzāk, nebūs nepieciešama,» klāstīja R. Briģis.
Eiropas Savienības tiesu prakse vairāk par labu sliecas zobārstniecības kabinetu pusē, kad licences nav nepieciešamas, norādījusi Kultūras ministrija (KM).
Šobrīd aktīvas diskusijas turpinās par publiskā izpildījuma definīciju. Proti, lai būtu skaidrība, kādos gadījumos uzņēmumiem un pakalpojuma sniedzējiem attiecīgās licences būtu jāiegādājas. Šī iemesla dēļ Saeimas komisija 31. oktobrī uzdeva KM darba grupai, kura skata ar autortiesībām saistītos jautājumus, precizēt priekšlikumus Autortiesību likuma grozījumiem, kā arī precīzi definēt publiskā izpildījuma definīciju.