Aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas nākotnē un valstī pieaug gan aitu ganāmpulku, gan šo lauksaimniecības dzīvnieku skaits, uzskata zemkopības ministre Laimdota Straujuma.
«Esmu gandarīta, ka Latvijā veidojas jaunas aitkopības saimniecības, arvien vairāk cilvēku nolemj nodarboties ar šo lopkopības veidu, kā rezultātā Latvijā pieaug gan aitu ganāmpulku, gan šo lauksaimniecības dzīvnieku skaits. Aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas arī nākotnē,» sacīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.
Latvijā aitas tiek audzētas gaļas iegūšanai, gaļa un dzīvnieki tiek realizēti gan uz vietas Latvijā, gan tiek eksportēti uz vairākām valstīm – Vāciju, Nīderlandi un citām. Arvien biežāk citu valstu aitkopji aitu vaislas materiālu brauc iepirkt uz Latviju.
Šodien, 5. janvārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma tikās ar Latvijas Aitu audzētāju asociācijas pārstāvjiem. Asociācijas pārstāvji zemkopības ministri informēja, ka Latvijas aitkopības nozare turpina sekmīgi attīstīties, pateicoties Zemkopības ministrijas un Eiropas Savienības atbalstam.
Latvijas Aitu audzētāju asociācija aicināja Zemkopības ministriju saglabāt atbalstu aitkopībai, sevišķi ciltsdarbam, jo ir svarīgi uzlabot augstvērtīgu dzīvnieku produktīvās īpašības, to ražīgumu un produktivitāti, noteikt to ģenētisko kvalitāti, kā arī saglabāt Latvijas tumšgalves aitu šķirni kā ģenētisko resursu.
Šobrīd Latvijā ar aitkopību nodarbojas 4625 saimniecības (dati uz 01.07.2011.), kopumā Latvijā uz 2011. gada 1. jūliju bija reģistrētas 93 532 aitas. Par realizēto dzīvo gaļas aitu vidēji maksā no 60 līdz 100 latus, bet par vaislas aitu māti un teķi – no 100 līdz 250 latiem. Latvijā audzēto aitu eksports sākts 2010. gadā.