Ekonomiskajā frontē aizvien izteiktāk redzama globālās tautsaimniecības konjunktūras pasliktināšanās, tikmēr finanšu tirgiem izdodas atrast iemeslus tam, lai pašreizējā situācijā akciju tirgi ne vien nepiedzīvotu lejupslīdi, bet gan tiektos pretī jauniem maksimumiem.
Kopumā izskatās, ka neraugoties uz to, ka no ekonomiskās izaugsmes spēles var tik izslēgti aizvien jauni dalībnieki, finanšu tirgi cenšas izdomāt aizvien jaunus iemeslus tam, lai riskanto aktīvu cenas varētu turpināt pieaugt. Vienlaikus aizvien vairāk kļūst redzams, ka finanšu tirgus dalībnieku nervi ir uzvilki kā 17. gadsimta itāļu vecmeistara Antonio Stradivāri vijoles stīgas, ko apliecina pēdējie notikumi pēc Eiropas Centrālās bankas sēdes, preses konferences laikā monetārās institūcijas vadītājam Mario Dragi sagādājot investoriem vilšanos saistībā ar skaidrības trūkumu par to, kad un kā viņa vadītā institūcija varētu iejaukties pretī finanšu bezdibenim vedošajās Itālijas un Spānijas obligāciju tirgus norisēs. Tas rada vajadzību pēc drošāku finanšu aktīvu meklējumiem, līdz ar to investori atkal varētu pievērsties zelta,
«Neskatoties uz iedvesmojošajiem ASV pirmā ceturkšņa ekonomiskajiem rādītājiem, globālajai ekonomikai bija raksturīgas svārstības, tirgi vēl joprojām saskaras ar nenoteiktību par turpmāko fiskālo politiku. Ar to ir izskaidrojams fakts, ka pēdējā laikā tirgū nav iespējams skaidri noteikt, kāda ir pieprasījuma pēc zelta tendence,» situāciju ieskicē Trasta komercbankas Trasta operāciju nodaļas vadītājs Alans Kairovs, piebilstot, ka pēdējos trijos mēnešos dzeltenā metāla cena svārstījusies apmēram triju procentu robežās ap 1600 ASV dolāru atzīmi par Trojas unci.
«Zelts jau sen vairs nav prece, kuras pieprasījums ir saistīts ar objektīviem tirgus faktoriem. Metālu ietekmējošu faktoru saraksts ir plašs: tas ir ražošanas apjoms, sezonalitāte, centrālo banku pieprasījums, krīzes ietekme, pieprasījums pēc juvelierizstrādājumiem, investoru neuzticēšanās tradicionālajiem uzkrājumu instrumentiem, lielo valstu statistikas dati u.c. Tirgum vienmēr ir vajadzīga uzticama alternatīva uzkrājumu saglabāšanai, un pagaidām zelts vēl spēj apmierināt šo vajadzību,» skaidro A. Kairovs.