Uzņēmuma Winergy, kas iesaistīts strīdā ar Norvik banku un kura īpašnieks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, vadību atstājis valdes loceklis Jānis Vanks, liecina informācija datubāzē Lursoft.
Vanka vietā kompānijas valdē iecelts Andris Linužs. Izmaiņas Uzņēmumu reģistrā iegrāmatotas ceturtdien.
Ar Winergy pārstāvjiem aģentūrai BNS ceturtdien neizdevās sazināties. Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma Panorāma iepriekš vēstītā, Vanka dzīvesvietā, kā arī kompānijas birojos Rīgā un Mārupē decembra vidū veiktas kratīšanas.
Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Tieslietu ministrija šogad 16.jūlijā un 13.augustā saņēma Norvik bankas iesniegumus, kuros norādīts uz tiesnešu rīcību Winergy maksātnespējas procesa un tiesiskās aizsardzības procesa lietas izskatīšanā. Savukārt 1.oktobrī tieslietu ministrs saņemtos tiesnešu un zvērināta notāra paskaidrojumus saistībā ar Norvik bankas un Winergy strīdu pārsūtīja Ģenerālprokuratūrai.
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa Winergy tiesiskās aizsardzības procesu pasludināja šogad 15.augustā.
Winergy iepriekš informēja, ka 2012.gada 20.februārī uzņēmums saņēma no Norvik bankas kredītus kopumā 18,58 miljonu eiro apmērā, taču 2013.gada 20.maijā banka pirms termiņa pieprasīja atmaksāt visu aizdevumu summu desmit dienu laikā, vienlaikus vēršoties Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē un panākot arī Winergy bankas kontu arestu, kas liedza aizdevumu atmaksāt.
Šogad novembrī Winergy īpašnieks Igaunijas pilsonis Indreks Kuivaliks (Indrek Kuivallik) sāka starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti.
Norvik bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels aģentūrai BNS iepriekš uzsvēra, ka Winergy ir ļaunprātīgi kredīta nemaksātāji, bet Kuivaliks, pēc Bramvela teiktā, projektā, kuram ņemti Norvik bankas aizdevumi, ir ieguldījis mazāk nekā 3000 eiro. «To apliecina auditorfirmas Deloitte atzinumi. Viss pārējais ir no bankas izblēdīta nauda. Traģikomiski, ka viņu situācijā par risinājumu var uzskatīt sūdzēt tiesā valsti,» sacīja Bramvels.
Winergy nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu, un tā lielākais īpašnieks ir Igaunijas Wind One.