Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) apmaksājis visu piesaistīto uzņēmumu izdevumus, kas radušies, uzņēmumiem iesaistoties Zolitūdes traģēdijas seku likvidācijas darbos, apstiprināja VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.
Kopumā visiem uzņēmumiem samaksāti 101 713 eiro.
Valdība aprīļa izskaņā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 101 713 eiro Iekšlietu ministrijai (IeM) VUGD personā, lai kompensētu dažādu privāto uzņēmumu Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanas darbos radušos izdevumus.
Valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts paredzēja 612 eiro samaksāt uzņēmumam SIA Alfis par tehnikas izmantošanu nogruvušo konstrukciju transportēšanai, bet 90 349 eiro pārskaitīt uzņēmumam SIA Arsava par tehnikas un cilvēkresursu izmantošanu nogruvušo konstrukciju pacelšanai un transportēšanai.
Tāpat par tehnikas izmantošanu nogruvušo konstrukciju transportēšanai VUGD bija paredzējis maksāt 5121 eiro uzņēmumam AS Ceļu pārvalde, bet par tehnikas izmantošanu būvgružu transportēšanai 2323 eiro - uzņēmumam SIA Roadex.
1826 eiro par darbiem maksājami uzņēmumam SIA Metrum par sertificētu personu iesaisti ģeodēzisko darbu veikšanai ģeometriskā stāvokļa kontroles mērījumiem. Savukārt uzņēmuma SIA Tilts pakalpojumi valstij izmaksājuši 1482 eiro, un tajos iekļauta tehnikas un cilvēkresursu izmantošana nogruvušo konstrukciju transportēšanai, atsevišķu būvkonstrukciju nojaukšanai, kā arī blakus esošo koku nociršanai un transportēšanai.
Civilās aizsardzības likums nosaka, ka gadījumos, kad ir apdraudēta cilvēku dzīvība vai tiek nodarīti materiālie zaudējumi, operatīvie dienesti var iesaistīt glābšanas darbos arī juridiskās personas. Tas atļauts gadījumos, ja operatīvajiem dienestiem nepietiek savu resursu avārijas vai katastrofas seku novēršanai.
VUGD sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību glābšanas darbos iesaistīja uzņēmumus SIA Alfis, SIA Arsava, AS Ceļu pārvalde, SIA Metrum, SIA Roadex, SIA Tilts, SIA Viadukts, SIA Jūrmalnieks AK un SIA Rīgas tilti darbiniekus un smago tehniku.
Sākotnēji notikuma vietā Rīgas domes pārstāvji izteica piedāvājumu kompensēt komersantiem radušos izdevumus, tomēr Rīgas pilsētas pašvaldība pēc notikuma nevarēja izpildīt minēto mutisko vienošanos, jo tas neatbilst tiesību aktos noteiktajam par izdevumu kompensēšanu.
IeM iepriekš informēja, ka tiek gatavotas izmaiņas normatīvajos aktos, lai turpmāk gadījumos, kad glābšanās darbos tiek iesaistīti komersanti, izdevumus varētu segt arī pašvaldības.