Tā kā restorānos Gan Bei joprojām tiek turpinātas krāpnieciskas darbības ar kases aparātiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) patlaban jau izskata iespēju slēgt vai nu kādu šī uzņēmuma struktūrvienību, vai apturēt visu uzņēmuma darbību, šodien žurnālistiem sacīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.
VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis norādīja, ka, neskatoties uz to, ka pagājušā gada nogalē tika atklāts un plaši atspoguļots Gan Bei gadījums, citi uzņēmumi joprojām turpina veikt krāpnieciskas darbības. Šogad janvārī ir veiktas deviņas pārbaudes dažādos uzņēmumos, un visās šajās pārbaudēs ir atklāti pārkāpumi.
«Tie ir populāri un zināmi Vecrīgas restorāni, viesnīcas, biljarda klubi un citas izklaides vietas. Ņemot vērā izskanējušo Gan Bei gadījumu, šie uzņēmumi sākuši rūpīgāk slēpt savus pārkāpumus, nomainījuši kases aparātus, aizbildinās ar kases lentu pazušanu vai sadegšanu, izdomā citas leģendas, taču turpina iejaukšanos kases aparātu darbībā,» sacīja Čerņeckis.
Pētersone norādīja, ka VID mērķis nav slēgt uzņēmumus, taču ņemot vērā to, ka Gan Bei turpina pieļaut pārkāpumus, atsevišķos gadījumos pat neimitē kases čeku izsniegšanu, acīmredzot VID nāksies piemērot stingrākus sodus.
Pētersone norādīja, ka VID vēl nav ieguvis tik lielu pierādījumu apjomu, lai uzņēmumu varētu slēgt administratīvā procesa ietvaros, taču, tiklīdz tiks savākts pietiekams pierādījumu apjoms, šī iespēja tiks apsvērta.
«Sabiedrībā noticis kaut kāds lūzums sliktajā virzienā. Tik klaju visatļautību un tik pārliecinošu izvairīšanos no nodokļiem vēl nebiju pieredzējusi. Acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar veselo saprātu,» teica Pētersone.
Čerņeckis informēja, ka ar Gan Bei lietu saistītais noziedzīgais grupējums saskaņā ar sākotnējiem aprēķiniem 2014.gada pirmajos sešos mēnešos nodarījis kaitējumu valsts budžetam 800 000 eiro apmērā. Patlaban šajā lietā deviņas personas tiek turētas aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu organizētā grupā. Viena no šīm personām joprojām atrodas apcietinājumā.
Gan Bei restorānu pārvaldītājas SIA Lage Ko mārketinga vadītāja Antra Ozoliņa aģentūrai teica, ka nekādi komentāri par šo lietu netiks sniegti.
Kā vēstīts, Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla Gan Bei īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.
VID Finanšu policijas redzeslokā nonākušie Lage Ko restorāni Gan Bei un citi ir bāru un restorānu biznesa sistēmas «brio» klienti, liecina uzņēmumu SIA Brio SRC un SIA Brio EngineerinG mājaslapā pieejamā informācija.
Mājaslapā norādīts, ka to klientu vidū ir Lage Ko restorāni Thali un Gan Bei, restorāns-bistro Kļavas lapa, bārs-restorāns Neo, bistro Lage un Mandarin.
Brio EngineerinG izstrādā un ražo pašu kases aparātus un POS sistēmas, kā arī programmas nodrošinājumu preču uzskaitei un grāmatvedības uzskaitei. Mājaslapā rakstīts, ka Brio EngineerinG ir iekarojusi vienu no vadošajām vietām apkalpošanas sfēras un mazumtirdzniecības informācijas tehnoloģiju risinājumu tirgū un tai darba pieredze ir kopš 1991.gada. Brio EngineerinG piedāvā plašu risinājumu spektru apkalpošanas un tirdzniecības nozarei, proti, restorāniem, viesnīcām, klubiem, bāriem un kafejnīcām, sporta klubiem, veikaliem, degvielas uzpildes stacijām.
Kā liecina Firmas.lv informācija, Gan Bei tīklu pārvaldošais uzņēmums kopumā darbojas ar 24 struktūrvienībām, kas darbojas ar nosaukumiem Gan Bei, Lage Ko, Lage gastronomija, Thali, Kļavas lapa, Modulis 3, Neo, Grill&Bar.
Lage Ko 2013.gadā apgrozīja 11,5 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 10,21 miljons eiro. Tikmēr uzņēmuma peļņa 2013.gadā bija 238 877 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 183 652 eiro.
SIA Lage Ko dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 684 eiro. Lage Ko īpašnieki ir Natālija Pavlova - 33,33%, Irēna Līce - 33,33% un Oļegs Arups - 33,33%.