Viena dalībnieka kapitālsabiedrības atbrīvos no obligātas došanās uz Uzņēmumu reģistru; LTRK priekšlikumus šādu pretimnākšanu izrādīt visām kapitālsabiedrībām neskata
Tāds ir Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lēmums, izskatot grozījumus Komerclikumā. LTRK atbildīgajai komisijai bija iesniegusi priekšlikumus grozījumiem Komerclikumā, paredzot šādus aspektus: 1) pamatkapitāls var būt arī ar centiem, 2) Uzņēmumu reģistrs automātiski Komercreģistra sistēmā veic izmaiņas pēc likumā noteiktā valūtas kursa, 3) uzņēmuma īpašnieks groza pamatkapitālu no latiem uz eiro tikai tad, kad dodas uz Uzņēmumu reģistru grozīt statūtus citā sakarā. Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka aicināja šo piedāvājumu atstāt bez izskatīšanas, jo komisijā tas saņemts tikai 18. maijā, bet runa bijusi par to daudz ātrāku iesniegšanu arī Tieslietu ministrijai un Saeimas Juridiskajam birojam. Tā kā no LTRK neviens uz Saeimas komisijas sēdi ieradies nebija un izteikto priekšlikumu iestrādāšanu Komerclikuma grozījumos neaizstāvēja, tad arī diskusijas par tiem īsti nebija.
Visiem nevar
Saeimas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš aicināja Tieslietu ministrijas un Uzņēmumu reģistra pārstāvjus izteikt savu viedokli par LTRK piedāvājumu. Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas vadītāja Baiba Lielkalne atzina, ka vairāku dalībnieku kapitālsabiedrībām automātiska latu denominācija uz eiro rada risku par proporcionalitātes saglabāšanu starp dalībniekiem, tāpēc šāds risinājums nav atbalstāms. LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vēstulē parlamentāriešiem gan atgādināja, ka pāreju no latiem uz eiro iespējams nodrošināt daudz vienkāršāk un «nesāpīgāk». «Ir izveidojusies situācija, ka nepārdomātu likuma izmaiņu rezultātā vairāk nekā 100 tūkstošiem kapitālsabiedrību ir jātērē savs laiks un nauda bezjēdzīgām birokrātiskām darbībām tā vietā, lai rūpētos par sava biznesa attīstību,» uzsvēra J. Endziņš. Viņš atgādināja, ka kopējie zaudējumi biznesam no agrāk pieņemtā lēmuma ir mērāmi miljonos, jo jātērē laiks, kā arī jāmaksā gan juristiem, gan notāriem.
Visu rakstu Valsts pretim nāks tikai viena dalībnieka SIA lasiet 21. maija laikrakstā Dienas Bizness.