Jautājumā par lielāku pilnvaru piešķiršanu Briselei un Eiropas Savienības (ES) pārvēršanu ciešākā politiskā savienībā Vācijā būtu jāsarīko referendums, pavēstījis valsts ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.
Tādējādi ministrs pievienojies vairākiem citiem Vācijas politiķiem, kas aicinājuši valstī sarīkot referendumu par attiecībām ar ES, vēsta AFP. Par labu ciešākas politiskas savienības veidošanai starp ES valstīm, kas reģionam palīdzēs izkļūt no krīzes, iepriekš izteikusies Vācijas kanclere Angela Merkele.
Savukārt referenduma sarīkošanas nepieciešamību iepriekš atzinis arī Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible un Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers. Bavārijas premjers iepriekš sarunā ar laikrakstu Spiegel sacīja, ka viņš saskata trīs jomas, kurās jāuzklausa vāciešu domas – plašāku pilnvaru piešķiršanu Briselei, jaunu valstu pievienošanās blokam un Vācijas finanšu palīdzība citām valstīm.
Iespēju sarīkot referendumu aizvadītā gada nogalē noliedza kanclere Angela Merkele.
Db.lv jau vēstīja, ka bijušais Lielbritānijas premjers Tonijs Blērs atzinis, ka ir «dziļi satraukts» par iespēju, ka Apvienotā Karaliste referendumā varētu izvēlēties pamest Eiropas Savienību, īpaši situācijā, kad Briseles rīcībā tiek nodots pārāk daudz pilnvaru.
Iepriekš Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons atzina, ka Apvienotā Karaliste varētu sarīkot referendumu par dalību ES. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lielākā daļa britu referendumā balsotu pret dalību savienībā.
Lielbritānijas eiroskeptiķi norāda, ka ES regulācijas ir iekalušas važās britu ekonomiku, bet bloka pamešana ļautu valstij atjaunot savu autonomiju un ietaupīt miljardiem dolāru. Savukārt savienības atbalstītāji uzsver, ka, izstājoties no ES, Lielbritānija zaudētu teikšanu Eiropā un to vienalga ietekmētu Briseles noteikumi, jo valsts lielākais tirgus partneris ir ES.