Nedienas ar Ūkio Banku Lietuvā varētu salauzt daudzu Lielbritānijas futbola līdzjutēju sirdis, jo patlaban neskaidrs Vladimiram Romanovam piederošā, 1874. gadā dibinātā futbola kluba Heart of Midlothian tālākais liktenis.
Tādējādi Heart of Midlothian pievienojies futbola klubam Portsmouth F. C., kuru bijušais īpašnieks Vladimirs Antonovs, pēc bankas Snoras sabrukuma, arī atstājis neapskaužamā situācijā.
V. Romanovs futbola klubu iegādājās pirms astoņiem gadiem, un solīja, ka atrisinās kluba finansiālās problēmas, uzcels jaunu stadionu un palielinās spēļu apmeklējuma skaitu, vēsta Bloomberg. Tomēr, pēc V. Romanova finanšu impērijas centra - Ūkio Bankas kraha Lietuvā, visticamāk, klubs tiks atstās tādā pašā stāvoklī, kādā tika nopirkts – cīnoties par izdzīvošanu.
V. Romanovs investīcijas futbola klubā uzsāka 2004. gadā – tikai gadu pēc tam, kad Romāns Abramovičs iegādājās Anglijas premjerlīgas klubu Chelsea. Aizvadītajā gadā Chelsea kļuva par UEFA Čempionu līgas turnīra uzvarētāju, bet Heart of Midlothian turpināja cīnīties ar rēķinu apmaksu. V. Romanova kluba īpašums ir arī kļuvis par nodrošinājumu Ūkio Bankas parādiem.
Kad V. Romanovs pārņēma Heart of Midlothian, tā nākotne sākotnēji izskatījusies cerīga. Futbola klubs kvalificējās UEFA Čempionu līgas priekšsacīkstēm un ievērojami palielinājās spēļu apmeklētāju skaits. Kluba valdē V. Romanovs iecēla savus radiniekus, kas savukārt atlaida Heart of Midlothian iepriekšējos menedžerus.
Viens no kluba bijušajiem menedžeriem Čaba Lāslo (Csaba László), kas patlaban kļuvis par Lietuvas nacionālās futbola komandas galveno treneri, Bloomberg norādījis, ka V. Romanovam bijušas diezgan daudzas labas biznesa idejas, tomēr lielākā problēma saistīta ar viņa padoto nevēlēšanos norādīt uz trūkumiem.
Heart of Midlothian parādi patlaban ir aptuveni 20 miljonu britu mārciņu apmērā, kas ir gandrīz tik pat daudz kā tad, kad klubu iegādājās V. Romanovs. Izskanējis, ka klubs varētu tikt likvidēts.
Db.lv jau vēstīja, ka februārī Lietuvas Banka atzina Ūkio Bankas par maksātnespējīgu un anulēja tās licenci. Kredītiestādei ir uzsākts arī likvidācijas process. Pats V. Romanovs savas finanšu impērijas sabrukumu skaidro ar sazvērnieciskām Lietuvas valdības un konkurējošu banku darbībām.