Turcijas būvniecības uzņēmumi iekarojuši Tuvo Austrumu, Centrālāzijas un Āfrikas tirgus, šādi veicinot Turcijas kopējo izaugsmi un padarot valsti par reģiona mēroga brokeri, vēsta Associated Press.
Islāmiskā Turcijas valdība jūtas neapmierināta ar lēno virzību dalībai Eiropas Savienībā, tādēļ tā, izmantojot savu politisko ietekmi un ekonomisko varenību, darbību izvērsusi jaunattīstības valstīs. Galvenokārt tās ir islāma un bijušās Padomju Savienības valstis, kā arī liela daļa Āfrikas.
Lai gan šobrīd turku celtnieki nekonkurē ar Eiropu, ASV, Ķīnu un Japānu, tomēr dažādu Turcijas ārzemju projektu vērtība no 596,71 miljoniem eiro 2000. gadā sasniegusi 18,57 miljardus eiro 2008. gadā. Pagājušajā gadā, globālās finanšu krīzes ietekmē, projektu kopējā vērtība nokritās līdz 15,7 miljardiem eiro.
Šobrīd Turcijas valdība cer palielināt starptautisko līgumu kopējo vērtību līdz 39,3 miljardiem eiro 2015. gadā.
Vadošais būvniecības žurnāls Engineering News-Record 1999. gadā četras turku firmas iekļāva starp 225 pasaules līmeņa būvuzņēmumiem. Desmit gadus vēlāk šis cipars palielinājās līdz 31, kas radīja 11,1 miljardus lielus ieņēmumus no projektiem ārpus Turcijas. Žurnāls vēsta, ka šī peļņa sastādīja 3,6% no visiem starptautiskajiem ieņēmumiem kopumā.
Turcija lielā mērā ir atkarīga no tekstila un automobiļu ražošanas, kā arī no tūrisma industrijas, tomēr būvniecības nozare ir viens no galvenajiem spēkiem, kas veicinājis Turcijas straujo izaugsmi par 11,7% 2010. gada pirmajā ceturksnī.
Ar 679.15 miljardu eiro lielu iekšzemes kopproduktu, Turcija kļuvusi par sesto lielāko ekonomiku Eiropas kontinentā, teikts Starptautiskā Valūtas fonda pasaules ekonomikas pārskatā.
Starptautiskais būvniecības eksperts Pauls Barijs (Paul Barry) uzskata, ka Turcijas firmas ir kļuvušas par ļoti nopietniem starptautisko būvuzņēmēju sāncenšiem.
Barijs skaidrojis, ka turki labi saprot musulmaņu kultūru un ir ļoti konkurētspējīgi, turklāt pēdējos gados tie ir ieguvuši labu reputāciju. Tomēr, viņaprāt, turkiem būs nopietni jāpapūlas sevi pierādīt arī Rietumeiropā un ASV.