23. februārī varētu tikt pabeigts darbs pie priekšlikumiem par risinājumiem par hipotekāro kredītu problēmas risināšanai – tie paredzēšot atbildību sadalīt «starp bankām, kredītņēmējiem un valsti», šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvis Gvido Romeiko un Latvijas Hipotēku un zemes bankas (LHZB) prezidents Inesis Feiferis.
Saskaņā ar I. Feifera teikto, viens no risinājumiem varētu būt speciālas, centralizētas slikto aktīvu pārvaldīšanas institūcijas izveide – šo institūciju varētu veidot valsts kopīgi ar kādu privāto investoru. «Arī ārvalstu investori ir izrādījuši interesi par līdzdalību šādā slikto kredītu bankā, bet tajā ir jābūt iesaistītai arī valstij,» norāda LHZB vadītājs.
23. februārī darba grupas, kurā darbojas arī FKTK un Latvijas Komercbanku asociācijas (LKBA) pārstāvji, priekšlikumi tiks iesniegti finanšu ministram Atim Slakterim, savukārt normatīvie akti, kas palielinātu hipotekāro kredītu ņēmēju aizsardzību, varētu tikt pieņemti šī gada aprīlī.
LKBA dati liecina, ka problēmas ar hipotekāro kredītu atmaksu ir aptuveni 18 000 no 158 000 mājsaimniecību, kas ņēmušas hipotekāros kredītus, taču, kā apgalvo LKBA vadītājs Teodors Tverijons, pārsvarā problēmas ar kredītu atmaksu esot radušās nekustamo īpašumu spekulantiem, kas savulaik iegādājušies vairākus dzīvokļus.