Trešdien, 13.aprīlī, Ekonomikas ministrija iepazīstināja Tautsaimniecības padomi ar pasākumiem, kurus plānots iekļaut Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plānā 2016. - 2018. gadam, informē ministrija.
Tautsaimniecības padome atbalstīja ministrijas piedāvājumu, uzsverot, ka Uzņēmējdarbības plānā jāiekļauj pasākumi, kuri paredz noteiktu principu ievērošanu.
«Lai panāktu straujāku valsts ekonomikas izaugsmi vidējā termiņā, manās prioritātēs ietilpst kompleksa uzņēmējdarbības vides uzlabošana. Tādēļ esmu gandarīts par sadarbības partneru – uzņēmēju organizāciju, darba devēju un pašvaldību – Tautsaimniecības padomē pausto atbalstu mūsu izveidotajam Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas plānam, kas paredz vairāku pasākumu īstenošanu,» atzina Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens
Tā piemēram, Uzņēmējdarbības plānā jābūt iekļautiem pasākumiem, kuri veicina vienas pieturas aģentūras principa ievērošanu. Tāpat svarīgi ir nodrošināt vienkāršus un kvalitatīvus valsts e-pakalpojumus, arvien aktīvāk integrējot e-risinājumus.
Tautsaimniecības padome aicināja arī aktīvāk virzīties uz konsultēt vispirms, sodīt pēc tam principa ieviešanu uzņēmējdarbības uzraudzības jomā. Īpaši svarīgi tas ir uzņēmējdarbības uzsākšanas posmā.
Uzņēmējdarbības plānā iekļautajiem pasākumiem būtu jāveicina biznesa videi draudzīgu infrastruktūras attīstības pakalpojumu ieviešanu, tajā skaitā, saprātīgu termiņu ieviešanu un ievērošanu, nodrošinot drošības/kvalitātes prasību nozīmību.
Tautsaimniecības padome aicināja Uzņēmējdarbības plānā iekļaut arī pasākumus, kuri vienkāršos administratīvās prasības, īpaši nodokļu un grāmatvedības jomā, un mazinās birokrātisko slogu uzņēmējiem.
Kā pēdējo, bet ne mazāk svarīgo principu Uzņēmējdarbības plāna veidošanā būtu jāparedz pasākumi, kuri stiprinās tiesisko paļāvību investoru aizsardzības un maksātnespējas jautājumos.
«Biznesa videi draudzīgu infrastruktūras attīstības pakalpojumu ieviešana un vienkāršu, kvalitatīvu valsts publisko e-pakalpojumu nodrošināšana, tiesiskās paļāvības stiprināšana un administratīvā sloga mazināšana – tās ir fundamentālas lietas, ko nepieciešams sakārtot, lai virzītos uz izcilu uzņēmējdarbības vidi Latvijā,» sarunās ar Tautsaimniecības padomi uzsvēra Arvils Ašeradens.
Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plānu Ekonomikas ministrija izstrādā sadarbībā ar nozaru ministrijām un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Ārvalstu investoru padomi Latvijā. Tā mērķis ir nodrošināt izcilu uzņēmējdarbības vidi, kurā tiek sniegti kvalitatīvi un pārdomāti e-pakalpojumi, nodrošināti biznesa videi draudzīgi infrastruktūras pakalpojumi, stiprināta tiesiskā paļāvība, mazināts birokrātiskais slogs un administratīvie šķēršļi, kas veicinātu Latvijas konkurētspēju. Līdz šim Ekonomikas ministrija izstrādāja Uzņēmējdarbības plānu vienam gadam, bet no 2016.gada tas tiks gatavots uz trim gadiem, tādejādi sekmējot uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu kompleksu plānošanu ilgākam laika posmam.