Šā gada pirmajā pusē "SEB bankas" no jauna piešķirtais finansējums iedzīvotājiem un uzņēmumiem veido 465 miljonus eiro, no kuriem 52 miljoni eiro piešķirti iedzīvotājiem mājokļu iegādei un remontam.
Salīdzinājumā ar 2019. gada pirmo pusi, jaunais finansējums palielinājies par 69%, ko sekmējusi uzņēmumu kreditēšana, primāri lielu uzņēmumu segmentā.
Kopumā "SEB bankas" kredītportfelis šā gada sešos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusi audzis par 3%, savukārt noguldījumu apjoms palielinājies par 7%.
"SEB grupas" Latvijā peļņa šā gada sešos mēnešos bijusi 15,6 miljoni eiro.
Ieva Tetere, SEB bankas valdes priekšsēdētāja, norāda: "Arī šajā sarežģītajā laikā kopējais kredītportfelis turpina palielināties, ne tikai gada griezumā, bet arī 2. ceturksnī salīdzinājumā ar 1. ceturksni. Savukārt noguldījumi kopš gada sākuma pieauguši par 2%, bet divpadsmit mēnešu laikā pieaugums palielinājies pat par 7%.
Tomēr kopumā bankas ienākumi 1. pusgadā ir nedaudz samazinājušies salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš, un to lielā mērā ietekmējuši tādi faktori kā pamatoti mērenā biznesa un sabiedrības aktivitāte aprīļa mēnesī, kā arī finanšu tirgus svārstību ietekme un atsevišķu uzraudzības izmaksu palielināšanās. Esam bijuši atbildīgi, vērtējot arī ar klientu biznesu saistītos riskus un saistību izpildi, to atspoguļojot nepieciešamībā veidot papildu uzkrājumus, bet vēlos norādīt, ka tie lielākoties ir saistīti ar atsevišķu klientu biznesa attīstību un ļoti minimāli tam iemesls ir Covid-19 radītā situācija."
"Jāpiemin divi stratēģiski nozīmīgi projekti valstiskā mērogā - AS "Augstsprieguma tīkls" (AST), kuram piešķīrām finansējumu vairāk nekā 130 miljonus eiro, kas ir nozīmīgs projekts ne tikai mums, bet arī valstī kopumā, jo tādējādi "AST" ir kļuvis par patstāvīgu, neatkarīgu pārvades sistēmas operatoru; otrs projekts ir garantijas līgums 16 miljonu eiro apmērā ar vienoto dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatoru Latvijā AS "Conexus Baltic Grid" pirmā gāzes starpsavienojuma starp Baltijas jūras reģiona austrumu daļu un kontinentālo Eiropu izveidei, no kura realizācijas ieguvēja būs Latvijas sabiedrība ilgtermiņā," stāsta I. Tetere.
Viņa norāda, ka, lai gan Covid-19 ietekmē būtiski samazinājās pieprasījums pēc jauna finansējuma tieši no privātpersonām, "šā gada sešos mēnešos no jauna esam piešķīrusi finansējumu 52 miljonu eiro apmērā".
"Tāpat, apzinoties ekonomikas attīstības sabremzēšanās ietekmi uz klientiem, turpinām risināt kredītņēmēju vajadzības, kuriem uz noteiktu laiku ir nepieciešams samazināt kredīta pamatsummas maksājumus Covid-19 izplatības dēļ. Kopš ārkārtas situācijas sākuma "SEB bankā" esam piešķīruši pamatsummas maksājumu labvēlības periodu vairāk nekā 1750 klientiem par summu, kas kredītportfelī pārsniedz 200 miljonus eiro," informē bankas pārstāve.
Šajā laikā būtiski pārorganizēta arī bankas iekšējā darbība. "Klientu un darbinieku drošības nolūkos joprojām turpinām apkalpot klientus attālināti un nepieciešamības gadījumā pēc iepriekšēja pieraksta rezervējam konkrētu laiku pārrunām klātienē filiālēs. Liela daļa darbinieku, kuri ikdienā strādāja klientu apkalpošanā, pārkvalificējušies, lai pēc iespējas vairāk klientiem sniegtu konsultācijas un atbalstu jautājumu risināšanā attālināti," stāsta I. Tetere.
Pēc Finanšu nozares asociācijas datiem, "SEB banka" ir otrais lielākais kreditētājs Latvijā un lielākais kreditētājs uzņēmumu segmentā. "SEB bankas" aktīvi 2020. gada jūnija beigās bija 4,017 miljardi eiro, bet "SEB grupas" Latvijā kapitālu veido 407 miljoni eiro.