Saeima vērtēs, vai nebūtu jāļauj esošajam ģenerālprokuroram pildīt amata pienākumus līdz brīdim, kamēr netiek ievēlēts jauns ģenerālprokurors.
Šāda kārtība jau pastāv, piemēram, attiecībā uz Valsts kontrolieri. Tomēr kritiķi uzskata, ka nav vēlama likumdošanas iniciatīva, kas pielāgota konkrēti ģenerālprokurora Jāņa Maizīša gadījumam, kuram jau 11. maijā beidzas pilnvaru laiks. Viņu Saeima pirms trim nedēļām aizklātā balsojumā neievēlēja amatā uz trešo termiņu. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, kura kompetencē ir izvirzīt jaunā ģenerālprokurora kandidatūru, pagaidām nesteidzas to darīt.
Attiecīgos grozījumus Prokuratūras likumā izstrādājuši un iesnieguši deputāti no partiju apvienības Vienotība. Veicot likumu analīzi, Vienotības politiķi secinājuši, ka uz ģenerālprokuroru būtu jāattiecina līdzīgs mehānisms, kāds jau darbojas attiecībā uz Valsts kontrolieri. Proti, Valsts kontroles likumā noteikts, ka līdzšinējais šī amata ieņēmējs turpina darbu līdz brīdim, kad Saeima apstiprina jaunu kandidātu.
Par likuma grozījumu nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās nobalsoja 52 deputāti, pret bija 12, bet 26 atturējās. Starp «par» balsojušajiem bija koalīcijas partiju deputāti, izņemot ZZS, kuri vai nu balsoja pret, vai atturējās. Tāpat priekšlikumu atbalstīja arī PCTVL frakcijas deputāti un daļa Saskaņas centra deputātu, lai gan seši no viņiem balsojumā nepiedalījās vispār, lai gan uz plenārsēdi bija ieradušies. Pret balsoja tikai 12 ZZS deputāti, bet Tautas partijas un LPP/LC frakcijas atturējās. Vienīgie, kas no TP nobalsoja par šo iniciatīvu, bija deputāts Kārlis Leiškalns un bijušais tieslietu ministrs Mareks Segliņš.
TP deputāts Māris Kučinskis DB skaidroja, ka principā šādi grozījumi būtu atbalstāmi, domājot par situācijām nākotnē un «tur nav nekā neloģiska». Tas, kādēļ TP atturējās balsojumā par šiem grozījumiem, esot nevēlēšanās, ka šo jautājumu politizē, pielāgojot konkrēti J. Maizīša gadījumam. «To nevajadzēja izstumt cauri Saeimai politiski, piecas dienas līdz ģenerālprokurora termiņa beigām. Tas ir mēģinājums noturēt šo procesu gaisā līdz vēlēšanām un to izmantot priekšvēlēšanu kampaņā,» uzskata TP politiķis.