Jaunā laika frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa pauda pārliecību, ka J.Maizīša neievēlēšanu rūpīgi izplānojusi opozīcija, kas arī rosināja balsojumu par ģenerālprokurora pārvēlēšanu veikt ar vēlēšanu zīmēm, nevis elektronisko balsošanas iekārtu. Viņa pauda nožēlu, ka deputātu darbi tik krasi atšķiras no vārdiem.
Db jau rakstīja, ka priekšlikumu balsot ar vēlēšanu zīmēm parlamentam iesniedza opozīcijas deputāti, vairums no kuriem ir LPP/LC deputāti un šo priekšlikumu atbalstīja 58 deputāti.
Savukārt J. Maizītis šorīt netika ievēlēts ģenerālprokurora amatā uz trešo termiņu, jo divas no 94 izsniegtajām vēlēšanu zīmēm tika atzītas parnederīgām. Tādejādi par nobalsoja 45 deputāti, 47 deputāti nobalsoja pret.
Taču Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs drīkst atkārtoti apstiprināšanai Saeimā virzīt to pašu ģenerālprfokurora amata kandidātu. Likums neaizliedz virzīt atkārtoti personu, kura nav guvusi Saeimas atbalstu balsojumā. «Bet tad jābūt pamatojumam – kāpēc,» skaidroja Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš.
Šodien Saeimas sēdē piedalās 94 deputāti, kas visi piedalījās balsojumā par J.Maizīša pārvēlēšanu ģenerālprokurora amatā.
No šiem deputātiem 18 ir Saskaņas centra, deviņi - LPP/LC, 15 - Jaunā laika, 15 -Tautas partijas, 16 - Zaļo un zemnieku savienības, pieci - PCTVL, septiņi – Pilsoniskās savienības, pieci – TB/LNNK, kā arī četri pie frakcijām nepiederošie deputāti. Tādējādi ceturtdien koalīcija varēja rēķināties ar 47 deputātu atbalstu jeb tieši pusi no deputātu balsīm. Tomēr, piemēram, ZZS jau iepriekš atzina, ka šo politisko spēku pārstāvošo deputātu domas šajā jautājumā dalās.
To, kurš deputāts balsojis par un kurš – pret nav iespējams matemātiski aprēķināt, jo arī citu partiju iekšienē nostāja J.Maizīša pārvēlēšanas jautājumā nebija vienota.
Taču aptaujājot deputātus pēc iznākšanas no balsošanas telpas, Tautas partijas, Saskaņas centra un PCTVL deputāti diezgan pārliecinoši Dienai teica, ka ir atbalstījuši J.Maizīti ģenerālprokurora amatā. Savukārt ZZS un LPP/LC deputāti bija izvairīgāki, norādot, ka tas bija aizklātais balsojums, kas dod viņiem tiesības neteikt, kā balsots.