Saskaņā ar sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS 2008.gada aprīlī veiktās aptaujas datiem vairs tikai 34% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka jaunās valsts bibliotēkas celtniecība tuvākajā laikā ir nepieciešama, bet 57% ir pretējās domās.
Gada laikā ievērojami samazinājies bibliotēkas celtniecības atbalstītāju skaits, jo 2007.gada aprīlī bibliotēkas celtniecību tuvākajā laikā atbalstīja 40% Latvijas iedzīvotāju. Jādomā, ka šādas sabiedriskās domas izmaiņas ir saistītas ar sabiedrībā pastāvošajiem pretrunīgajiem viedokļiem par bibliotēkas projekta izmaksu pamatotību, celtniecības procesa caurspīdīgumu, kā arī par piedāvātā projekta piemērotību laikam, kad strauji attīstās informācijas tehnoloģijas.
Interesanti, ka būtiski atšķiras dažādu vecumgrupu uzskati: ja no jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem 45% izteica atbalstu bibliotēkas celtniecībai, tad no respondentiem, kuri vecāki par 55 gadiem, to minēja tikai 26%. Jāatzīmē arī, ka atbalstu bibliotēkas celšanai tuvākajā laikā pauda 43% latviešu, savukārt cittautiešu vidū tie ir tikai 22%.
2008.gada aprīlī veiktās aptaujas rezultāti apkopoti nākamajā grafikā.